Мій Бердичів
Історія - Сьогодення - Люди
23 травня 2017 р. Головна
Пошук
Toggle
Loading
Ми в соціальних мережах:
Toggle


Наші друзі:
Toggle

http://berdicheva.net - кажуть, колишнього Бердичева вже немає. А такий був?

http://foto.berdychiv.in.ua/ -
фотоархів Бердичева.
 


Нові надходження в галерею
Toggle
Наші відвідувачі:
Toggle

Free counters!


Система Orphus


Ви знайшли орфографічну помилку? Ми готові її виправити! Для цього виділіть слово з помилкою та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це адміністрацію сайту.
Перекласти на іншу мову?

 


Основна мова веб-сайту – українська. Мовний переклад виконується за допомогою технології Google Translator, що в окремих випадках призводить до неточного перекладу слів та понять.
Карта БердичеваШановні відвідувачі!

Ви завітали на веб-сайт "Мій Бердичів" за адресою http://my.berdychiv.in.ua/

Повідомляємо, що ця версія веб-сайту з серпня 2016 року припинила свою роботу і більше не оновлюється.

Оновлений веб-сайт "Мій Бердичів" знаходиться за адресою:

http://berdychiv.in.ua/

http://berdychiv.in.ua/

Ще деякий час стара версія буде працювати. Але по мірі переїзду окремі розділи будуть закриватись.

Дякуємо за розуміння!

Адміністратор

Новини
Публікація: 11 лютого 2015 р.

Косіч Андрій Іванович (1833-1917).

Косіч Андрій Іванович
(1833-1917).

Ім'я Андрія Івановича Косіча тепер відоме лише вузькому колу фахівців та краєзнавців. Та на початку минулого століття ім'я його було широко відомим на теренах Російської Імперії — російський військовий та громадський діяч, генерал від інфантерії проявив себе не лише як талановитий полководець, але й як здібний адміністратор. Залишив помітний слід Андрій Косіч і на Бердичівщині — на початку XX століття він став автором ґрунтовної наукової праці про Бердичів та Бердичівщину, яка нині є цінним джерелом краєзнавчої інформації.

Косіч Андрій Іванович народився 1 жовтня 1833 року в Чернігівській губернії в дворянській родині. Середню освіту отримав у Павловському кадетському корпусі, вищу — в Ніколаєвській академії Генерального штабу. Андрій Косіч – учасник Кримської війни 1854-1855 років, відзначився під час придушення польського повстання 1863 року, керував штабом 12-го армійського корпусу під час Турецької війни 1877-1878 років. У різні роки обіймав посади помічника начальника штабу Одеського військового округу, помічника командувача Київським військовим округом, очолював Казанський військовий округ, керував Саратовською губернією.

Андрій Косіч приймав активну участь у підготовці створення в Житомирі науково-громадської краєзнавчої організації — Товариства дослідників Волині, був у числі членів його установчої конференції 2 грудня 1900 p., де виступив зі слушними пропозиціями з питань майбутньої діяльності Товариства. За заслуги в розвитку Волинського краєзнавства його було обрано почесним членом Товариства дослідників Волині. Коли Андрію Івановичу надали звання почесного члена Київського губернського статистичного комітету і Київського товариства сільського господарства, Косіч, "чтобы не носить его только номинально", виступив із ініціативою проведення сільськогосподарської і промислово-ремісничої виставки в Бердичеві, стає її головним пайовиком. Одночасно готовить і видає згаданий вище краєзнавчий нарис — "Город Бердичев и Бердичевский уезд: Статистический очерк в сельскохозяйственном, бытовом и других отношениях" (1901).

Помер Андрій Іванович Косіч 15 березня 1917 року, похований у Москві в Ново-Олексіївському монастирі.

Сьогодні в розділі Постаті Бердичівщини розміщено біографію Андрія Івановича Косіча.

Публікація: 25 січня 2015 р.

Ми продовжуємо знайомити бердичівлян з Почесними громадянами Бердичівського району. Сьогодні в розділі Постаті Бердичівщини розміщено біографію лауреата цієї відзнаки 2012 року Петра Павловича Шеремета.

Петро Шеремет народився 12 березня 1937 року в селі Лихосілка нині Чуднівського району Житомирської області. З 1960 року проживає в селі Озадівка Бердичівського району, працює механізатором у місцевому колгоспі імені Кірова.

З 1960 по 1992 рік, практично все трудове життя, Петро Шеремет провів за важелями трактора в колгоспі. Спочатку це були гусеничні трактори КДП-35, ДТ-54, Т-64. Потім механізатор пройшов перекваліфікацію для роботи на важких тракторах, і до самої пенсії працював на тракторах Т-150. За наполегливу працю у 1977 році Петро Шеремет нагороджується орденом Трудової Слави III ст. Наступну високу державну нагороду – орден Трудової Слави II ст. – механізатор отримав 27 червня 1991 року.

Враховуючи звернення окремих депутатів Бердичівської районної ради, членів трудового колективу сільськогосподарського підприємства, за особистий внесок і вагомі здобутки в соціально-економічному розвитку району та з нагоди Дня Незалежності України рішенням Бердичівської районної ради №160 від 22 серпня 2012 року Петру Павловичу Шеремету присвоєно звання "Почесний громадянин Бердичівського району".

Нині Петро Шеремет разом з дружиною проживає в селі Озадівка Бердичівського району.


Петро Павлович Шеремет, 2012 р.

Петро Павлович Шеремет, 2012 р.
Натисніть на зображення, щоб переглянути його у збільшеному вигляді.

Публікація: 9 січня 2015 р.

Сьогодні до Бердичева надійшла сумна звістка про загибель двох бійців 26-ї Бердичівської артилерійської бригади. Бригади, що дислокується в Бердичеві, але нині її підрозділи приймають безпосередню участь у бойових діях в зоні Антитерористичної операції (АТО). Іван Вовк та Олег Яндюк, уродженці Андрушівського та Володар-Волинського районів, поповнили списки воїнів, що загинули в ході цієї війни.

На нашому веб-сайті ми хочемо пригадати імена уродженців Бердичева та Бердичівського району, які несли службу в підрозділах Збройних сил України і батальйонах, що підпорядковуються Міністерству Внутрішніх Справ, та загинули в ході АТО. Пригадати не лише у вигляді імен, а у вигляді матеріальної пам'яті – меморіальних дощок, які з'явились минулого року на багатьох будинках. Сьогодні у розділі Пам'ятки і пам'ятні місця розміщено статті про меморіальні дошки, присвячені пам'яті Євгена Старікова (1982-2014), Сергія Сідлецького (1983-2014), Віталія Дульчика (1986-2014), Олега Реготуна (1976-2014), Романа Абрамова (1986-2014), Павла Ящука (1966-2014), Сергія Коренівського (1981-2014), Василя Малянівського (1991-2014).


17 грудня 2014 року. Відкриття меморіальної дошки, присвяченої захиснику територіальної цілісності України Сідлецькому Сергію Юрійовичу.

17 грудня 2014 року. Відкриття меморіальної дошки, присвяченої
захиснику територіальної цілісності України Сідлецькому Сергію Юрійовичу.

Натисніть на зображення, щоб переглянути його у збільшеному вигляді.

Публікація: 5 січня 2015 р.

5 січня, у день звільнення Бердичева від німецьких загарбників, громадськість та представники влади зібрались на Соборній площі біля пам’ятного знаку учасникам комсомольсько-молодіжного підпілля, де нині горить Вічний вогонь, щоб вклонитись ветеранам Вітчизняної війни та вшанувати пам’ять загиблих воїнів.


Фоторепортаж з цієї події представлено у розділі Події в фотографіях тут >>.


5 січня 2015 року. Відзначення 71-ї річниці звільнення Бердичева від фашистських загарбників.

5 січня 2015 року. Відзначення 71-ї річниці звільнення Бердичева
від фашистських загарбників.

Натисніть на зображення, щоб переглянути його у збільшеному вигляді.

« ПопередняНаступна »