Головна  |  До розділу

Коржук Віктор Дмитрович

 

 

Коржук Віктор Дмитрович народився 18 березня 1945 року в селі Райгородок Бердичівського району. Незабаром після його народження родина Коржуків переїздить на постійне місце проживання до Бердичева.

Навчався Віктор у восьмирічній школі №13, що розміщувалась у будинку по вулиці Красіна (згодом там розташувався навчально-виробничий комбінат). Після її закінчення вступає до Бердичівського машинобудівного технікуму.

Після закінчення машинобудівного технікуму Віктор Дмитрович влаштовується працювати на машинобудівний завод "Комсомолець", стає бригадиром комсомольсько-молодіжної бригади З цього часу розпочинається і його журналістська діяльність – він стає постійним дописувачем у цехову стіннівку. Він часто приймає участь у різних рейдах з перевірки роботи окремих структур заводу, результати яких завжди описувались його пером. Згодом у Віктора Дмитровича з'являється фотоапарат і його статті та фотографії до них наприкінці 60-х років минулого століття починають користуватись популярністю у місцевій газеті "Радянський шлях" (нині "Земля Бердичівська").

У 1970 році Віктор Коржук переходить на постійну роботу в редакцію газети "Земля Бердичівська", займає посаду завідуючого відділом. Паралельно він вступає до Київського політехнічного інституту. В цей час в редакції газети фотокореспондентом працює Володимир Солодкий, який стає наставником молодого журналіста.

Поступово Віктора Коржука захоплює нова робота: він відвідує підприємства, пише статті та робить фоторепортажі на різноманітну тематику. На замовлення англійських видавництв у 70-х роках в Англії публікуються його фоторепортажі "Тут народився Джозеф Конрад". Головна редакція Української Радянської Енциклопедії Академії Наук УРСР замовляє йому серію фотографій, які увійшли у книгу "Історія міст і сіл Української РСР" (1973) під редакцією І.Є. Громенка та О.О. Павлова.

Активну творчу діяльність Віктор Коржук продовжує у 80-90-х роках, працюючи позаштатним кореспондентом фотохроніки ТАРС-РАТАУ. Він відтворює на сторінках центральних видань життя трудових колективів Житомирщини. Фотографії Віктора Коржука охоче публікували такі видання, як "Голос України", "Урядовий кур’єр", "Житомирщина", "Армія України", "Народна Армія", "Північні відомості", журнал "Жінка". Вже на переламі тисячоліть Віктор Дмитрович підготував серію фотоілюстрацій для книги "Бердичів", яка виходить у видавництві "М.А.К.", та набору листівок "Сучасний Бердичів", виданих у Москві.

Продовжуючи працювати в міськрайонній газеті "Земля Бердичівська", Віктор Коржук паралельно приступає до створення низки оповідань про рідне місто та його жителів. Як результат цього у 2002 році виходить друком збірка "Рассказы по-бердичевски". Її прихильно зустрічає бердичівський читач: у приміщенні міського Палацу культури проходить презентація книги, під час якої актори інсценізують окремі оповідання.

Успіх збірки надав наснаги у роботі, і в 2004 році виходить друга збірка оповідань "Рассказы по-бердичевски. 2", у якій Віктор Коржук продовжує цикл оповідань з життя рідного міста та його жителів.

Коржук Віктор Дмитрович – член Національної спілки журналістів України. За час своєї роботи Віктор Дмитрович опублікував понад 20 тисяч фоторобіт у різних виданнях масової інформації. Він – постійний учасник міських, обласних та республіканських фотовиставок. Два роки поспіль отримував звання "Кращий журналіст Бердичева". Як визнання його творчих здобутків Указом Президента України від 4 червня 2003 року №476/2003 за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної журналістики, високу професійну майстерність Віктору Дмитровичу Коржуку присвоєно звання "Заслужений журналіст України".

Віктор Дмитрович не зупиняється на досягнутому. В його задумах – написання нових оповідань, створення документальної повісті про Велику Вітчизняну війну та визволення Бердичева, участь у якому приймав його тесть Анатолій Іванов.

Та численним творчим та життєвим планам не судилось збутися. Помер Віктор Дмитрович Коржук 14 серпня 2004 року на 59-у році життя від серцевого нападу. Похований у Бердичеві на міському кладовищі у секторі почесних поховань.

З метою єднання усіх ЗМІ міста Бердичева у прагненні увіковічити ім’я видатного журналіста, фотокореспондента та письменника Віктора Коржука, 5 червня 2006 року у Бердичеві започатковується щорічний мистецький конкурс на приз імені Віктора Коржука, присвячений Дню журналістики. У 2008 році перевидаються всі оповідання бердичівського фотожурналіста, об’єднані в єдину збірку.

 

Джерела і література:

Борко Г. Робітничий кореспондент. // "Радянський шлях", №70 (8788) від 05.05.1968 р.

Зінов'єва Л. По-сімейному, по-бердичівськи. // "Житомирщина", №43 від 16.04.2002 р.

Слюсар Г.І. Літописець Бердичева В.Д. Коржук (1945-2004). // Бердичів древній і вічно молодий: Матеріали Всеукраїнської науково-краєзнавчої конференції (8-11 черв. 2005 р.) / Головний ред. М.Ю. Костриця. - Житомир: Косенко, 2005. - 176 с.

 

 


2005 рік. Відеорепортаж ТРК "ВІК" до 60-и річчя з дня народження Віктора Коржука.


Частина 1.


Частина 2.


2005 рік. Репортаж до перших роковин смерті Віктора Коржука.


Репортаж ТРК "ВІК".
Автор: Юлія Крук.
Камера: Віталій Сінєльніков.

 

 

 

Володимир Солодкий (зліва) та Віктор Коржук на міському святі.

 

 

 

Віктор Коржук

 

 

 

Президент України Леонід Кучма та Віктор Коржук під час урочистого нагородження відзнакою "Заслужений журналіст України", 2003 р.

 

 

 

Віктор Коржук вручає власну збірку оповідань Президенту України Леоніду Кучмі під час вручення йому відзнаки "Заслужений журналіст України", 2003 р.

 

 

 

Могила Віктора Коржука на міському кладовищі Бердичева, 2006 р.

 

 

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?