Головна  |  До розділу

По-сімейному, по-бердичівськи.

 

 

 

Добрий і якийсь по-сімейному теплий вечір подарував землякам-бердичівлянам завідуючий відділом міськрайонної газети "Земля Бердичівська" й, до речі, постійний автор "Житомирщини" Віктор Коржук. У міському Палаці культури відбулося представлення його книги "Оповідання по-бердичівськи", що побачила світ у видавництві "Поліграф-плюс".

Великий театральний зал був повний глядачів, адже Віктора Коржука — веселого, з тонким почуттям гумору й легкого в спілкуванні — знає чи не все місто. Раніше — як фотокореспондента. А коли на шпальтах газети почали з'являтися його оповідання з життя Бердичева, які підтримав редактор Володимир Кравченко, популярність нашого колеги зросла. Адже він писав про конкретних людей і конкретні події, що відбувалися кілька десятиріч тому. Й повертав земляків у їхню молодість. Тож газети розкуповувалися в кіосках, надсилалися землякам, котрі живуть нині далеко від рідного міста: у США, Німеччину, Ізраїль, Японію... Більшість головних героїв його оповідань, — євреї, з їхнім неповторним колоритом.

Тож і вечір розпочався єврейським танцем, виконаним аматорським колективом Будинку культури.

Із виходом у світ "Оповідань по-бердичівськи" Віктора Коржука вітали народний депутат України минулого скликання М.П. Ковалко, начальник управління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" П.П. Поліщук, його колеги — Володимир Кравченко, Анатолій Кондратюк, Леонід Козінчук, заслужений тренер СРСР та України В.О. Лонський, поліський композитор і виконавець Олесь Коляда, який подарував "винуватцеві" вечора свою нову пісню "Незнайомка" й улюблену всіма жителями міста — "Бердичівлянин я!", та інші.

Валерій Бліндер зачитує уривки з книги, зокрема, з оповідань "Шнеур, Бараш і кіно", "Бердичівський Бродвей", інших. І на сцену виходять схвильовані герої цих публікацій.

— Я вирізала з газет ці оповідання й ретельно зберігаю. І якщо мені стає важко, я їх перечитую, стає легше на душі, — поділилася А.В. Вермінська.

— Коли прочитав оповідання про те, що було давно, пригадав усе до дрібниць. Відчув навіть той особливий бердичівський дух. Тож нехай автор пише й надалі, нехай повертає людей у їхню молодість, — побажав керівник міста тих років І.Ю. Бражник.

Вдячні читачі дарували авторові багато квітів, говорили щирі й теплі слова і за його твори, й за цей чудовий вечір, що зібрав бердичівлян. А він був щиро вдячний спонсорам і тим, хто допоміг видати книгу, зокрема, народному депутату України минулого скликання М.П. Ковалку, тодішньому міському голові О.О. Хилюку, ВАТ "Бердичівська фабрика одежі", TOB "Чиста криниця", ATЗТ ШБУ, очолюваних Г.А. Лінчиком, О.М. Рудніцьким, В.А. Марчуком.

Минає час, з'являються нові традиції й події, на які й тепер багатий Бердичів. Тож, нашому колезі Віктору Коржуку є про що писати.

 

Л. Зінов'єва. По-сімейному, по-бердичівськи. // "Житомирщина", №43 від 16.04.2002 р.