Головна  |  До розділу

м. Бердичів

Музейна кімната Бердичівської міської ради.

 

Площа Центральна, 1. В чотириповерховій будівлі Бердичівського міського виконавчого комітету на другому поверсі функціонує музейна кімната Бердичівської міської ради.

Музейна кімната відкрита у 2005 році на відзначення 575-річчя від дня заснування міста Бердичева. В ній зібрано документи, що розповідають про історію цього органу місцевого самоврядування. На стінах кімнати розвішені стенди, сім з яких висвітлюють життя та діяльність голів цього органу влади.

І стенд розповідає про голову виконкому Бердичівської міської ради депутатів трудящих протягом липня 1952 р. – червня 1971 р. Демиденка Валер’яна Никодимовича. Тут знаходяться фотографії, які висвітлюють урочисті збори до дня Перемоги (1962 р.), збори з нагоди святкування 25-річчя звільнення Бердичева від німецько-фашистських загарбників (1969 р.) та особисті фото Демиденка В.Н.

ІІ стенд "Міщенко Антоніна Василівна – голова виконкому Бердичівської міської ради депутатів трудящих. Липень 1971 р. – вересень 1979 р.". Світлини на цьому стенді показують учасників звільнення міста від німецько-фашистських загарбників (5 січня 1974 р.), парад до Дня Перемоги 9 Травня 1973 р., прийняття присяги воїнами гарнізону, зустріч делегації з Болгарії, проводи зими (1978 р.).

ІІІ стенд "Віленчук Микола Олександрович – голова виконавчого комітету Бердичівської міської ради народних депутатів. Вересень 1979 р. – грудень 1981 р." містить фото: "Урочисті збори до 60-річчя утворення України 1982 р.", "Зустріч олімпійського вогню 1980 р.", "Делегація на заводі "Прогрес", "Бесіда з Дмитром Петровичем – І секретарем Ломського міського комітету компартії Болгарії", "Делегація Льошнінського воєводства 1982 р.", "Зустріч ветеранів 389-ої стрілецької дивізії з жителями міста" та інші.

Наступний стенд присвячений голові виконкому міської ради з січня 1982 р. по березень 1985 р. Степурі Костянтину Михайловичу. Тут розміщено знімки "Святкування 1 Травня 1984 р.", "Демонстрація до дня Великої Жовтневої революції 1984 р.", "Партійна конференція", "Делегати ХХІІ Житомирської партійної конференції (1984 р.)" та інші.

V стенд "Волощук Володимир Олександрович – голова виконкому Бердичівської міської ради народних депутатів. Січень 1991 р. – липень 1992 р." розповідає також про зустріч з ветеранами в 1990 р., приїзд делегації швейної фабрики Ломської комуни 1986 р., початок будівництва терапевтичного корпусу центральної міської лікарні 1985 р., зустріч делегації Михайловградського округу Болгарії 1983 р. та інші події з життя голови міськвиконкому та міста.

З липня 1982 року по квітень 2002 року головою виконкому Бердичівської міської ради народних депутатів та міським головою був Олексій Олексійович Хилюк. На стенді, присвяченому його діяльності, можна побачити фотографії "Депутатська діяльність у Верховній Раді 1991 р.", "Мітинг до 50-річчя Перемоги", "Встановлення першого державного прапора на даху міського виконкому 1991 р.", "Відкриття меморіальної дошки, присвяченої Оноре де Бальзаку 1999 р.", "Зустріч у Нью-Йорку – підтримання стосунків з єврейською громадою. 1991 р.", "Співпраця з голландцями", "Турбота про багатодітні сім’ї".

У квітні 2002 року міським головою м. Бердичева став Василь Костянтинович Мазур. Сьомий стенд містить рубрики: "Славу міста творять люди", де вміщено портрети Почесного громадянина Бердичева Припутницького В.І., заслуженого журналіста України Коржука В.Д., 90-річного визволителя міста Павленка І.В.; "До послуг бердичівлян": "Музей історії м. Бердичева", "Сучасна амбулаторія сімейного лікаря", "Бердичівська філія МАУП"; "Бердичів вміє берегти свою історію колиски чотирьох культур": містить фотографії могили Цадика Бердичівського, костелу Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, Свято-Миколаївського собору, костелу Святої Варвари. Наступна рубрика стенду "Житлово-комунальне господарство – провідний напрям соціально-економічного розвитку міста" показує міський бульвар В.О. Лонського, ремонт доріг, створення товариств співвласників житлових будинків. Остання рубрика "Від найкращої в області культури до найвищих досягнень у спорті" розповідає про турнір стрибунів в висоту В.О. Лонського та турнір з боксу на приз В. Кличка, які щороку проводяться в місті.

Стенд "Бердичів крок за кроком" містить рубрики: "Місто будується", "Наші найближча перспективи", "Турбота про людей завжди в центрі уваги", "Вулиці – транспортні артерії міста". Фотознімки першої рубрики показують бульвар В.О. Лонського, відремонтований корпус початкової школи загальноосвітньої школи №7 ім. В. Пастуха, об’їзну дорогу, реконструкцію греблі на річці Гнилоп'ять. Друга рубрика розповідає про реконструкцію жіночого центру та будівництво фільтрувальної станції міського водоканалу. Про турботу про людей розповідають знімки "Відкриття приміщення управління праці і соціального захисту", "Територіальний центр обслуговування пенсіонерів", "Оновлення міської лазні", які розміщені в третій рубриці. Остання рубрика розповідає про рік медицини в Бердичеві: нові автомобілі для швидкої допомоги, центр дитячої реабілітації, оновлення стоматологічної поліклініки та нове діагностичне обладнання.

Під назвою "Кращі традиції зберігаємо і примножуємо" знаходяться два стенди. На першому розміщено портрети ветеранів праці – працівників міської ради, а на другому ветеранів міської ради кількох скликань: Климентюка Михайла Михайловича та Сивобородька Миколи Федоровича (9 скликання), Клекоти Олександра Степановича та Шабельника Олексія Андрійовича (8 скликання) та інших.

Під стендами розташовані вітрини. У першій знаходяться протоколи засідання сесій Міської ради депутатів трудящих 1953 р., особисті речі голови міськвиконкому В.Н. Демиденка (іменний годинник, медаль "50 років звільнення Бердичева"), книга В.Н. Демиденка "Час – у Лету, Люди – в Пам’ять", газетні публікації.

Друга вітрина містить грамоти і дипломи голови виконкому міської ради А.В. Міщенко, знаки Відмінника Цивільної Оборони, протоколи засідань ради.

Під стендом, присвяченим Степурі К.М. у вітрині вміщено протоколи засідань міської ради, його депутатське посвідчення, вимпел "НРБ – СССР. Михайловград – Житомир".

В наступній вітрині, як і в попередніх, знаходяться протоколи засідань міської ради, біографічні довідки, рішення про присвоєння звання Почесний громадянин Бердичева В.О. Волощуку, особисті фото.

У вітрині, присвяченій діяльності О.О. Хилюка, окрім протоколів та біографічної довідки знаходяться буклет "Підприємства міста Бердичева", фото з відкриття новобудов, номери місцевої газети.

У наступних вітринах знаходяться фотографії з життя міста, буклет "Школа резерву кадрів органів місцевого самоврядування", книга "Хто є хто на Житомирщині", видана земляцтвом житомирян із статтею про міського голову м. Бердичева В.К. Мазура, альманах "Міста України. Діловий потенціал міст" (голова редакційної ради Пітцик М.В.), журнал "Бізнес Полісся" зі статтею В.К. Мазура "Бердичів відроджує минулу славу". Тут також знаходяться копії нагород В.К. Мазура: Почесної Грамоти Верховної Ради України Президента України № 549/2007 про нагородження орденом "За заслуги ІІІ ступеню", Диплому обласної ради "Кращий міський голова", посвідчення ордену Sancti Gregorii Magni від Бенедикта XVI.

Далі йдуть рішення та розпорядження про нагородження званнями почесного громадянина м. Бердичева, орденом м. Бердичева, документи про затвердження символіки міста. Окрасою кімнати є стен "Гімн Бердичева".

В наступній вітрині знаходяться друковані видання про Бердичів: календарі із краєвидами міста, альманахи "Місто нашої долі", план міста масштабом 1:13000, книги Костриці М.Ю, Пашківського Ф.Б. "Пантеон бердичівських імен", "Скорботна Україна. Житомирська область", "Реабілітовані історією. Житомирська область".

У вітрині поруч знаходяться збірник рішень і рекомендацій з питань поліпшення організації управління праці в діяльності міської ради народних депутатів, її виконавчого комітету та відділів і управлінь міського виконавчого комітету, Урядова телеграма-привітання з 575-річям міста від 21 серпня 2005 року, підписана прем’єр-міністром України Ю.В. Тимошенко, подарунки від делегації міст-побратимів, закордонних гостей.

13 січня 2005 року було розпочато книгу відгуків, в якій свої записи залишили минулі голови виконавчого комітету міської ради Демиденко В.Н., Хилюк О.О., Степура К.М., Міщенко А.В., учні загальноосвітніх шкіл міста.

 

Джерела і література:

Розвадовська І.Т. Музейна кімната Бердичівської міської ради. // Волинський музей: історія і сучасність. Науковий збірник. Випуск 4: Луцьк – 2009, с. 252-254.

 

 

 

Будинок Бердичівської міської ради та виконкому, 2007 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?