Головна  |  До розділу

м. Бердичів

Музей історії пожежної охорони Бердичева.

 

Вул. Петровського, 17. В приміщенні Бердичівського районного управління ГУ МНС України в Житомирській області, в окремій кімнаті на третьому поверсі розміщений музей історії пожежної охорони Бердичева.

Музей відкрито 17 вересня 2010 року під час відзначення Дня рятівника. Почесне право перерізати червону стрічку було надано міському голові Василю Мазуру разом з начальником районного управління Ігорем Шевчуком та інженером сектору Головного управління МНС України в Житомирській області Борисом Чумаком.

Експозиція музею містить багато матеріалів, серед яких мотопомпа МП-800А 1975 року випуску, двоциліндровий ручний пожежний насос ПН-100, який випускався з 1956 по 1960 роки, зразки спецодежі, пожежних касок, вогнегасників, спеціального обладнання. Стіни музею прикрашають фотографії рятувальників та їх керівного складу, вирізки з газет, де описані найжахливіші пожежі міста Бердичева і героїчна робота пожежної команди по їх ліквідації.

До відкриття музею історії пожежної охорони Бердичева в приміщенні Бердичівського районного управління на першому поверсі вже існував історичний стенд, що розповідав про історію створення та становлення пожежної частини міста Бердичева та участі пожежників у ліквідації аварії Чорнобильської АЕС. Матеріали з цього стенду перенесли до новоствореного музею.

 

 

 

Будівля Бердичівського районного управління ГУ МНС України в Житомирській області

по вулиці Петровського, 17, 2007 р.

 

 

 

Урочисте відкриття музею історії пожежної охорони Бердичева.

Стрічку перерізають інженер сектору Головного управління МНС України

в Житомирській області Борис Чумак, міський голова Василь Мазур та начальник

районного управління Ігор Шевчук, 17.09.2010 р.

 

 

 

Перша екскурсія для почесних гостей, 17.09.2010 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Таким був історичний стенд в пожежній частині до 2010 року.

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?