Головна  |  До розділу

м. Бердичів

Міні-музей меду.

 

Вул. Європейська, 10, приміщення дитячого навчального закладу №15. Розміщено міні-музей меду.

Міні-музей відкрито 5 листопада 2008 року. Ініціаторами створення музею стали завідуюча ДНЗ Лариса Фещук та очолюваний нею колектив.

У музеї меду є все, що пов'язане із цим продуктом. Тут і вулики – як сучасні рамкові, так і старовинні дуплячі (їх подарував музею бджоляр із Андріяшівки), й інструмент для роботи пасічника – медогонки, димар, лопатки, стамески, катки, щільники з медом, вощина, якою бджоляр обробляє рамку.

Головним експонатом музею є мед. Його тут чимало сортів – липовий, гречаний, з акації та багато іншого. Крім меду, у музеї чимало лікарських та косметичних препаратів, які виготовляються з продукції бджолярства – меду та прополісу. Чималою є добірка різноманітних свічок, які виготовляються зі ще одного продукту бджолярства – воску. Є тут і фотографії із музеїв воскових фігур. Упорядники підібрали чимало відео- та мультфільмів, у яких розповідається, звідки береться мед та пропагується його вживання.

Всіх відвідувачів музею – і дорослих, і дітей – після закінчення екскурсії чекає смачний сюрприз: квітковий чай та млинці з медом. Відвідати музей меду мають змогу не тільки вихованці дитсадка та їхні батьки, але й кожен бажаючий.

Репортаж про відкриття міні-музею можна побачити тут >>

 

Джерела і література:

Вітбер Я. Відкрили музей від ста хвороб. // "Бердичівські новини", №45 (169) від 6-12.11.2008 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua