Головна  |  До розділу

м. Бердичів

Музей Джозефа Конрада в храмі Босих Кармелітів.

 

Вул. Соборна. 25, приміщення храму монастиря Босих Кармелітів. Тут знаходиться музей англійського письменника польського походження Джозефа Конрада (Джозефа Теодора Конрада Коженьовського).

Музей відкрито 3 грудня 2008 року в приміщенні нижнього храму кляштору Босих Кармелітів. Саме цього дня 151 рік тому народився всесвітньо відомий письменник. На відкритті були присутні посол Республіки Польща в Україні Яцек Ключковські, посол Республіки Польща в Росії Єжи Бар, перші особи Міністерства закордонних справ Республіки Польща в Україні Маріуш Машкевич та віце-міністр закордонних справ Польщі Анджей Кремер, Генеральний консул Республіки Польща в Луцьку Томаш Янік, директор музею літератури ім. А. Міцкевича у Варшаві Януш Пєньонжек, професор, голова Польського Конрадівського товариства, доктор Здзіслав Найдер, професори польських вищих навчальних закладів, представники Конрадівських товариств з Польщі, Великобританії, України, міський голова Василь Мазур та інші поважні особи.

В музеї можна ознайомитись з біографією письменника та його творами. Виставка "Між суходолом і морем", яка дала початок Бердичівському музею Джозефа Конрада, складається з 26-ти стендів, розповідає про його дитинство та молодість, родину та традиції, в яких він виховувався, про особисте життя. Для ілюстрацій використано матеріали з Архіву механічної документації у Варшаві, Бібліотеки Байнекс Єльського університету, Національної бібліотеки у Варшаві, Бібліотеки Ягелонського університету в Кракові, Бібліотеки Польської академії наук у Кракові, Бібліотеки Варшавського університету, Центрального морського музею в Гданську, Національного морського музею в Лондоні, фірми "Kino Świat International", Музею літератури ім. Адама Міцкевича у Варшаві, а також з особистого архіву Здзіслава Найдера. Представлено також літературний доробок письменника і рецепцію його творів. Виставку фінансувало Міністерство закордонних справ Республіки Польща.

Назви стендів, представлених у музеї: "Джозеф Конрад. між суходолом і морем", "Коріння", "Конрадик", "Варшава 1861-1862", "Заслання 1862-1867", "Львів, Краків 1868-1874", "Мрії", "Месьє Жорж", "Британський моряк — перші кроки", "Офіцер британського торгівельного флоту", "Офіцер британського торгівельного флоту. Індія", "Капітан британського торгівельного флоту Конрад Коженьовський", "Африка", "Австралія", "Джозеф Конрад, Олмеєрова примха", "Серце темряви. Ностромо", "Очима заходу", "Таємний агент", "Лорд Джим", "Зі спогадів", "Конрад у Польщі", "Конрад у Великій Британії", "Конрад у Сполучених Штатах", "Родина", "Смерть Конрада", "Фільмографія".

В майбутньому планується перенести музей у приміщення прибрамного корпусу кляштору Босих Кармелітів, де на час відкриття музею проводились реставраційні роботи.

 

Джерела і література:

Ткачук І. Відкриття музею. // "Діловий Бердичів", №70 (415) від 04.12.2008 р.

Сокальський Ю. Джозеф Конрад – письменник трьох культур. // "Земля Бердичівська", №49 (15689) від 05.12.2008 р.

Скавронський П.С. Музею Джозефа Конрада в Бердичеві бути. // Мила моя сторона. Краєзнавчі нариси з історії, економіки та культури рідного краю (1999-2014 рр.) – Бердичів: Мельник М.В., 2014. – с. 140-163.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?