Головна  |  До розділу

Кімната бойової і трудової слави рафінадного заводу.

 

Вул. Червона, 65. В Будинку культури рафінадного заводу на другому поверсі діяла кімната бойової і трудової слави заводу.

Кімната бойової і трудової слави була відкрита 19 лютого 1982 року в день відзначення 75-ї річниці з дня заснування заводу. В кімнаті були розміщені стенди з матеріалами: фотографії, пожовклі вирізки з газет, інші документи показують роки громадянської війни та інтервенції, довоєнних п'ятирічок і часу Великої Вітчизняної війни, відбудови, по суті другого народження підприємства і його розквіту. Один із стендів —слава і гордість рафінадників — на ньому правофлангові соціалістичного змагання: бригадир пакувальниць Ганна Родіонівна Федорова, слюсар-ремонтник Андрій Андрійович Засаднюк, бригадир Ніна Зіновіївна Хаврич, наладчик Вікентій Віталійович Клапишевський та інші. Був тут і скорботний куточок: імітація Вічного вогню скупо кидала холодне світло на сіру стіну, на якій викарбувані прізвища тих, хто не повернувся з поля бою.

З середини 90-х років минулого століття рафінадний завод став економічно занепадати, у 1999 році фактично востаннє випустив готову продукцію. Фінансування соціальної сфери припинилось, у тому числі і утримання Будинку культури, в якому знаходилась кімната бойової і трудової слави. У 2005 році в заводському Будинку культури розташовується Центр циркового мистецтва для дітей та юнацтва – Арт-студія "Різома" під керівництвом видатного майстра еквілібристики Анатолія Залевського. Цього ж року кімната бойової і трудової слави заводу припинила своє існування – експозицію було демонтовано, вона залишила стіни Будинку культури. На сьогодні доля матеріалів та експонатів залишається невідомою.

 

Джерела і література:

Воєвуцька Р. Тверда хода заводу-ветерана. // "Радянський шлях", №31 (11622) від 24.02.1982 р.

 

 

 

В кімнаті бойової і трудової слави рафінадного заводу, 1982 р.

 

 

 

В кімнаті бойової і трудової слави рафінадного заводу, 1982 р.

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?