Головна  |  До розділу

м. Бердичів

Музей Слави загальноосвітнього НВК №4.

 

Вул. Вінницька, 53. В приміщенні загальноосвітнього навчально-виховного комплексу №4 на другому поверсі розташований шкільний музей Слави.

Музей відкрито 5 травня 2010 року з нагоди 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. На відкритті музею були присутні міський голова Василь Мазур, ветерани війни, воїни-афганці, учні та вчителі загальноосвітнього навчально-виховного комплексу №4.

Створювати музей слави колективу четвертої школи допомагали ветерани війни та їхні рідні, воїни-афганці, міський комітет Комуністичної партії та інші.

В кімнаті розміщено експонати, фотографії та стенди, які розповідають про Велику Вітчизняну війну. Зокрема, це стенди "Велика Вітчизняна війна 1941-1945", "Хроніка подій", "Україна у вогні", "Все для фронту, все для Перемоги", "Свято зі сльозами на очах", "Ніхто не забутий". Також в музеї розміщено стенди з матеріалами, присвяченим сучасності – бойовим діям у Демократичній Республіці Афганістан та воїнам-афганцям (стенд "Воїни-інтернаціоналісти"), сучасному життю Збройних Сил України (стенд "Вони захищають Батьківщину").

Крім стендів з фотографіями та документами в музеї також знаходяться окремі експонати, що описують події 1941-1945 рр. Серед них – скульптура Петра Криворуцького "Лист з фронту" (1978) та діорама художника Миколи Яцюка "Визволення Бердичева" (епізод звільнення воїнами району залізничного вокзалу в січні 1944 року).

 

Джерела і література:

Матеріали Музей Слави загальноосвітнього НВК №4.

 

 

 

 

 

 

 

 

Діорама "Визволення Бердичева" (епізод звільнення воїнами району

залізничного вокзалу в січні 1944 року), М.С. Яцюк.

 

 

 

 

 

 

 

"Лист з фронту". П.М. Криворуцький, 1978 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?