Головна  |  До розділу

м. Бердичів

Музей Бердичівського машинобудівного технікуму.

 

Вул. Молодогвардійська, 2-А. В приміщенні машинобудівного технікуму знаходився музей історії машинобудівного технікуму (нині Бердичівський коледж промисловості, економіки і права).

Музей створено за ініціативи директора машинобудівного технікуму Івана Юхимовича Бражника. Відкрито музей 8 травня 1985 року – напередодні 40-ї річниці Великої Перемоги. Розрізав стрічку перед входом до музею ветеран технікуму А.А. Хант.

У створенні музею брали участь багато людей, але найбільша заслуга викладача, учасника Великої Вітчизняної війни К.Н. Сандлера. Значну допомогу також надали конструктор машинобудівного заводу "Прогрес" Ю.Я. Яновський, електромеханік заводу по ремонту обчислювальної техніки Л.М. Вайнер.

В музеї експонуються діючі моделі, виготовлені членами гуртків технічної творчості під керівництвом викладачів Е.В. Климова, М.Я. Мусейчука, А.М. Прицкера, К.Н. Сандлера, Б.І. Мороза. Деякі моделі експонувались на Всесоюзній виставці досягнень народного господарства у Москві і відзначені дипломами і медалями.

На спеціально обладнаних стендах розповідається про кабінети і лабораторії технікуму, зміст їхньої роботи. Велика увага приділена військово-патріотичному вихованню: у музеї є стенд з фотографіями учасників Великої Вітчизняної війни, подіям 1941-1945 рр. На турнікетах розміщено дві карти. На одній з них відмічені міста, де працюють випускники технікуму, на іншій – зазначені роки випусків.

Музей історії машинобудівного технікуму існував до кінця 1990-х років. У зв’язку з розширенням навчального процесу та потребою у приміщеннях музейну кімнату закрили, експонати з музею помістили у складське приміщення.

Нині в Бердичівському коледжі промисловості, економіки і права проводяться роботи зі створення нового музею історії навчального закладу.

 

Джерела і література:

Повійчук М. Хвилююча мить. // "Радянський шлях", №80 (12741) від 17.05.1985 р.

Марковський Б.В., Ольшевський В.С., Радчук В.В., Ремболович В.А. Бердичівський політехнічний коледж: 100 років діяльності… (Історико-краєзнавчий ілюстрований нарис) // За заг. ред. Г.П. Мокрицького – Житомир: вид-во "Волинь", 2003 р. – с. 101.

 

 

 

Головний корпус Бердичівського коледжу промисловості, економіки і права.

Фотографія початку 2000 років.

 

 

 

Музей Бердичівського машинобудівного технікуму.

 

 

 

 

 

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?