Головна  |  До розділу

с. Великі Низгірці

Музей історії Бердичівського вищого професійного училища.

 

С. Великі Низгірці, вул. Ліцейна, 1. В приміщенні Бердичівського вищого професійного училища знаходиться музей історії навчального закладу.

У 1990 році педагогічна рада училища прийняла рішення про створення у навчальному закладі музею. Було визначено профіль музею – історія навчального закладу. Під музей виділили пристосоване приміщення площею 150 м. кв.

При музеї працює група активістів-дослідників, яка розробляє тематику композицій, стендів, виставок, визначає напрямки роботи. Музей розділений на три експозиційні розділи:

- історія Бердичівського вищого професійно училища;

- кімната Бойової слави;

- етнографічна виставка.

Перша експозиція присвячена історії училища і розповідає як про основні віхи становлення навчального закладу, так і про загальнодержавні. Цілина, утворення училища механізації №11, сільське професійно-технічне училище №33, професійно-аграрний ліцей, документи, посвідчення, грамоти, виставка технічних засобів навчання, музичних інструментів, роботи гуртків художньої і технічної творчості – ось перелік тем і предметів цієї експозиції.

Друга експозиція знайомить з бойовим шляхом 389-ї стрілецької дивізії ордена Червоного Прапора, Олександра Суворова, Богдана Хмельницького, яка одержала почесне звання "Бердичівська". Тут можна побачити карту "Бойовий шлях 950-го гвардійського полку", який входив до складу 389-ї стрілецької дивізії, фотографії бійців цього полку, які відвідали бойові місця у 1987 році і були на відкритті братської могили і пам'ятника своїм побратимам, що знаходиться на території училища. Зібрані особисті речі, фронтові фотографії, нагороди ветеранів війни, які довгий час працювали в училищі і до останніх днів підтримували з ним зв'язок.

Не обійшла стороною навчальний заклад і війна в Афганістані, в якій взяли участь 37 випускників училища. Двоє з них – Козачук Юрій та Лещенко Олександр – загинули. Це також знайшло своє відображення в експонатах музею.

Третя експозиція відображає результати етнографічних експедицій членів гуртка "Пошук", що діє при навчальному закладі. Це інтер'єр української хати, виставка речей домашнього вжитку України, вироби сільських майстринь-вишивальниць, бондарський інструмент.

 

Дякуємо завідувачу музею, вчителю історії ліцею Ружанцевій Г.С. за надані матеріали по музею історії навчального закладу.

 

 

Експозиція з історії аграрного ліцею:

 

 

 

 

 

 

 

Кімната бойової слави:

 

 

 

 

 

 

Етнографічна виставка:

 

 

 

 

 

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?