Головна  |  До розділу

с. Красівка

Приватний музей селянського побуту.

 

У селі Красівка, в приміщенні приватного млина функціонує приватний музей селянського побуту. Засновником музею є Костянтин Володимирович Мулярчук – місцевий фермер. В музеї представлено селянські знаряддя з обробітку землі, побутового використання.

Костянтин Мулярчук – аграрій із 38-річним стажем. Народився на Вінниччині, після військової служби у морській піхоті закінчив Житомирський сільськогосподарський інститут. Відтоді працює на бердичівській землі. 7 років очолював колгосп ім. Дружби у селі Красівка, був головою Асоціації фермерів і землевласників Бердичівського району.

Ідея створити музей виникла спонтанно, розповідає Костянтин Володимирович. Першим експонатом, який опинився у його млині, був старий, нікому не потрібний віз. А до подальшого збору речей чоловіка підштовхнула поява онуків. Найстарша онука Аня знає багато українських народних пісень. У їхніх текстах зустрічаються слова, незнайомі сучасникам. Тож у музеї можна побачити і що таке терниця, і як виглядає кужіль. Обидва інструменти використовувались у тривалому та нелегкому процесі виготовлення полотна. Для цього ж була потрібна і прядка. Чільне місце серед усіх експонатів належить дерев’яним рублям, яких у музеї 40. Серед них і рубель з Крилівки, знаменитий тим, що його господар був особистим охоронцем Володимира Леніна, вождя Жовтневої Революції 1917 року.

У колекції красівського мірошника є речі з різних куточків України і навіть Америки. Деяким з них по кількасот років, як, наприклад, дзвіночку, який зроблений у 1821-му році.

Так як музей розташований у приміщенні млина, то чимало експонатів розповідають саме про хліборобство. Щоб очистити зерно від лузги та подрібнити його на крупу, наші пращури користувалися ступами. Вони були ручними або ножними. На борошно зерно перетворювалось за допомогою кам’яних жорен. Згодом з’явились вітряні та водяні млини. А як працюють сучасні, відвідувачі спостерігають прямо у музеї.

Знаряддя для сільськогосподарської праці, предмети побуту розташовані в усіх приміщеннях млина. На створення музею пішло вісім років. І робота над ним, як стверджує Костянтин Мулярчук, ще не завершена.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Засновник та власник музею Костянтин Мулярчук.

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?