Головна  |  До розділу

Кладовище при кляшторі Святої Варвари.

 

Вул. Європейська, 25. Територія поряд з костелом Святої Варвари, парафіяльним католицьким храмом.

Відомостей про існування поховального комплексу костьолу Святої Варвари з моменту його будівництва та до кінця XX століття практично немає. Відомо лише, що на кладовищі нікого не ховали від 1790 р., воно прилягало з одного боку до подвір'я, з другого – до плебанійних помешкань і було огороджене дерев'яним парканом. Існуючий нині комплекс, що представлений могилою отця Бернарда Міцкевича (1929-2006), утворений у травні 2006 року.

Отець Бернард розпочав душпастирську працю в Бердичеві наприкінці 70-х років. Служителем костьолу Святої Варвари став з 1991 року – коли будівлю храму повернули віруючим. 24 червня 1992 року після довготривалої перерви в костьолі була відправлена перша Служба Божа.

Помер отець Бернард Міцкевич 21 травня 2006 року. Похований поруч з костьолом Святої Варвари – біля храму, де самовіддано служив Богу і вірним. 24 травня 2006 року відбулась урочиста панахида та обряд поховання отця. У костьолі Святої Варвари та на площі поблизу храму зібрались тисячі людей. Під проводом єпископа Києво-Житомирської дієцезії Яна Пурвінського у богослужінні взяли участь близько сотні священиків, а також семінаристи, сестри-монахині. Єпископ Львівський Леон Малий передав співчуття від імені кардинала Мар'яна Яворського та всієї архідієцезії Львівської. У богослужінні брав участь брат о. Бернарда – о. Амвросій Міцкевич, настоятель костьолу Святої Варвари о. Віктор Маковський, о. Андрій Яхимович, о. Альберт Галецький, настоятель кляштору Босих кармелітів о. Петро Гевельт, настоятель отців Мар'янів в Україні о. Павло Островський та інші.

 

Джерела і література:

Ю. Сокальський. Святий Бернард (пам'яті Великого Священика). // "Земля Бердичівська", №22 (15557) від 26.05.2009 р.

І. Розвадовська. Свята людина на цій землі. // Двотижневик римо-католиків України http://kairos-visnyk.livejournal.com/46629.html#cutid1

Путова Г.В. Стан бердичівської парафії св. Варвари згідно з візитаціями кінця XVIII – початку 40-х років XIX ст. // Бердичів древній і вічно молодий: Науковий збірник "Велика Волинь": Праці Житомирського науково-краєзнавчого товариства дослідників Волині. — Т. 32 / Голов. ред. М.Ю. Костриця. – У 2-х тт. — Житомир: Косенко, 2005. — Т 1, с. 37-40.

 

 

 

Костел Святої Варвари, 2007 р.

 

 

 

Могила Бернарда Міцкевича, 2006 р.

 

 

 

Могила Бернарда Міцкевича, 2008 р.

 

 

 

Під час обряду поховання Бернарда Міцкевича, 2006 р.

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?