Головна  |  До розділу

Кладовище загиблих угорських воїнів.

 

Вул. Пушкіна, 71, внутрішня територія колишньої школи №16.

В роки Великої Вітчизняної війни в Бердичеві розміщувалися підрозділи 105-ї угорської дивізії (бригада сил безпеки), зокрема, 42-й полк, що воював на боці німецької армії. В будинку міської школи №16 (нині школа не існує, приміщення зруйновано) розмістилась санітарна частина угорських військ. В санітарній частині проходили лікування угорські військові, що отримали поранення в боях з радянськими військами. Тих, хто помирав в санітарній частині, хоронили на кладовищі, яке угорські військові облаштували неподалік госпіталю – на відкритій місцині всередині подвір'я. Військові створили план кладовища, на якому були нанесені всі могили з прізвищами похованих воїнів. Загалом на кладовищі було розміщено біля ста одиночних могил.

З приходом радянських військ кладовище будо зруйноване: хрести демонтували, могили зрівняли з землею. Ексгумація тіл не проводилась.

На сьогодні територію колишньої школи передали у користування автошколі. Місце розташування кладовища на місцевості не позначено, охоронних меж не встановлено.

 

Джерела і література:

Власна інформація.

 

 

 

 

Зруйнований будинок колишньої школи №16, 2011 р.

 

 

 

Вхід до внутрішнього двору колишньої школи.

 

 

 

Територія кладовища (вигляд з південної сторони), 2011 р.

 

 

 

Територія кладовища (вигляд з північної сторони), 2011 р.

 

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?