Головна  |  До розділу

м. Бердичів

Пам'ятний знак до 2000-ліття Різдва Христового.

 

Вул. Європейська, 14. На розі вулиць Європейської (колишня вулиця імені Карла Лібкнехта) та Лілії Карастоянової встановлено пам'ятний знак, присвячений 2000-літтю Різдва Христового.

У неділю, 19 грудня 1999 року, за участю єпископа Житомирського та Новоград-Волинського Гурія з нагоди Престольного свята – Святителя Миколая – в Свято-Миколаївському соборі була проведена Божественна літургія. По її завершенні відбувся Хресний хід по вулиці Карла Лібкнехта до місця встановлення Пам'ятного знаку на честь 2000-ліття Різдва Христового. В урочистій обстановці пам'ятний знак відкрито і освячено владикою Гурієм.

Задум встановити пам’ятний знак виник в керівництва міста ще у 1998 році і був одним з пунктів, передбачених міською програмою відзначення 2000-річчя Різдва Христового на виконання відповідного Указу Президента України. Автор проекту пам’ятного знаку – головний архітектор міста О.С. Коляда, знак виготовлено з чорного граніту товариством з обмеженою відповідальністю "Пам'ять" (керівник – В.Ф. Наумчук).

Цікаво, що поряд з пам’ятним знаком знаходиться Хрест, встановлений того ж 1999 року ветеранами-афганцями міста Бердичева на знак того, що тут має бути споруджена православна капличка. Але впродовж наступного десятиліття будівництво так і не розпочалось. Дерев'яний хрест прийшов у непридатність і в 2012 році його демонтували. 11 жовтня 2013 року на цьому місці встановили новий Хрест.

 

Джерела та література:

Кравченко В. Одне свято – три заходи. // "Земля Бердичівська", №102 від 23.12.1999 р.

 

 

 

Пам'ятний знак до 2000-ліття Різдва Христового,

вересень 2005 р.

 

 

 

Пам'ятний знак до 2000-ліття Різдва Христового,

вересень 2005 р.

 

 

 

Хрест на місці будівництва православної каплиці,

вересень 2005 р.

 

 

 

Хрест на місці будівництва православної каплиці,

вересень 2005 р.

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?