Головна  |  До розділу

м.Бердичів

Пам'ятний знак на честь Перемоги радянського народу

у Великій Вітчизняній війні.

 

Вул. Житомирська, 74. На розі вулиць Житомирської (колишня вулиця імені Леніна) та Петровського поряд з професійно-технічним училищем №12 встановлено пам’ятний знак на честь Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.

Пам'ятний знак виготовлено з залізобетону, він зображає стилізований серп і молот – головну державну емблему Радянського Союзу, союзних і автономних республік СРСР. Серп і молот символізували владу трудящих, союз робітників і селян. Автор пам’ятного знаку – інструктор відділу агітації і пропаганди міського комітету КПУ Олег Олександрович Федорук.

Пам'ятний знак встановлено у 1965 році до 20-ї річниці Перемоги. Відповідно, на молоті було прикріплено великі цифри "20", увінчані орденом "Перемога" – вищим військовим орденом СРСР. Нижче напис: "20 лет Победы". У 1970 році з нагоди 25-річчя Перемоги пам’ятний знак зазнав змін – з'явились цифри "25". Згодом змінився і напис на постаменті: "Монумент встановлено на честь 25-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні".

В такому вигляді пам’ятний знак зберігся до 2014 року. Цього року з пам’ятного знаку демонтували цифри та зняли присвятний напис.

 

 

 

Пам'ятний знак на честь Перемоги радянського народу

у Великій Вітчизняній війні, жовтень 2014 р.

 

 

 

Пам'ятний знак на честь Перемоги, жовтень 2005 року.

 

 

 

Пам'ятний знак на честь Перемоги, жовтень 2005 року.

 

 

 

Початковий вигляд монументу на честь Перемоги радянського народу

у Великій Вітчизняній війні.

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?