Головна  |  До розділу

м.Бердичів

Меморіальна дошка на честь

радянського письменника М.О. Островського.

 

Вул. Європейська, 52, територія обласного госпіталю інвалідів Великої Вітчизняної війни. На стіні триповерхового будинку одного з корпусів госпіталю встановлено меморіальну дошку на честь радянського письменника Миколи Олексійовича Островського (1904-1936), який проходив військову службу в лавах Червоної Армії у кінній бригаді під командуванням полководця Григорія Котовського та в 1-й Кінній армії, автора роману "Як гартувалась сталь". Як головний роман Островського, що зображує становлення революціонера, так і особистість автора (що писав незважаючи на важке захворювання, параліч і сліпоту) у Радянському Союзі були оточені не тільки офіційним культом, але й щирими популярністю й шануванням багатьох читачів.

Будинок, який нині займає обласний госпіталь, побудований у 1913 році. Після громадянської війни та до початку Великої Вітчизняної війни тут знаходилась міська водолікарня. У 1980 році на території госпіталю побудований новий багатоповерховий лікарняний корпус, і будинок з меморіальною дошкою увійшов до складу госпітального комплексу.

У 1920 році у цьому будинку пройшли збори комсомольців міста Бердичева, на яких з промовою виступив герой громадянської війни, згодом радянський письменний Микола Островський. Цей факт і став приводом встановлення меморіальної дошки – у жовтні 1968 року на цьому будинку встановлено меморіальну дошку з присвятним написом. Напис на дошці: "В цьому будинку в червні 1920 р. перед комсомольцями виступив видатний радянський письменник Микола Островський". Також одна з вулиць Бердичева, яка до цього мала назву Щаслива, нині носить ім'я письменника.

 

Джерела та література:

Вшанування пам'яті героїв. // "Радянський шлях", №171 (8889) від 30.10.1968 р.

 

 

 

Будинок госпіталю ветеранів Великої Вітчизняної війни,

на стіні якого знаходиться меморіальна дошка, 2007 р.

 

 

 

Меморіальна дошка на честь

радянського письменника М.О. Островського, 2007 р.

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?