Головна  |  До розділу

м. Бердичів

Меморіал Слави воїнам-медикам.

 

Вул. Короленко, 39. Меморіал Слави воїнам-медикам, що віддали життя за Батьківщину в роки Великої Вітчизняної війни. Встановлений на колишній території медичної роти військової частини.

Відкритий 15 листопада 1984 року. Автори проекту – старший прапорщик М.В. Романчук, молодший сержант В.Л. Гоголь, майор медичної служби В.М. Пономаренко.

В основі меморіалу три різновисокі, що примикають одна до одної стели на виступаючому прямокутному постаменті. На них укріплений погрудний барельєф з бетону та білою мармуровою крихтою – фронтова медсестра з пораненим. До тильної сторони стел примикає довга бетонна стінка, що спочиває на стовпах. У лівій частині стінки – рельєфний напис: "Подвиг Ваш переживет века". Праворуч способом сухої графіки по бетоні виконано панно: перев'язка пораненого в бою, винос пораненого з поля бою, робота в операційній, елементи сучасної медичної техніки, чаша з вічним вогнем – символом пам'яті. Вище панно – текст: "То, что сделано советской военной медициной в годы минувшей войны, по всей справедливости может быть названо подвигом".

Стели – червоний граніт, 750×150×60, 600×125×60, 500×80×45; постамент – червоний граніт, 80×650×250; панно – бетон, 250×1500×25.

На початку нового тисячоліття військові частини, що дислокувались на вулиці Короленка, були розформовані, а територія перейшла у власність місцевої громади. Нажаль, меморіал Слави не був переданий військовою частиною на баланс громади. Оскільки нині на цій території розташовані склади, підприємства, офіси приватний структур, подальша доля меморіалу Слави воїнам-медикам залишається відкритою.

 

Джерела та література:

Памятники военным медикам. Справочник-каталог. Под общей редакцией В.С. Крутова, Военно-медицинский музей МО РФ, Санкт-Петербург, 1995.

 

 

 

Меморіал Слави воїнам-медикам, червень 2007 р.

 

 

 

Меморіал Слави воїнам-медикам, червень 2007 р.

 

 

 

Вигляд Меморіалу Слави воїнам-медикам після його відкриття, 1984 р.

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?