Головна  |  До розділу

м.Бердичів

Пам'ятний знак працівникам шкірзаводу.

 

Вулиця Житомирська, 84/1, територія шкірзаводу ПП Кущак. Перед прохідною до шкірзаводу ПП Кущак Г.Г. встановлено пам’ятний знак працівниками шкірзаводу.

Пам'ятник являє собою скульптуру робітника, що обробляє шкіру. Скульптура встановлена на залізобетонному постаменті. Матеріал скульптури – листова мідь.

Історія самого монументу є вже досить об'ємною. У 1980-і роки керівництво шкіроб'єднання ім. Ілліча прийняло рішення про встановлення на території одного з найбільших підприємств міста пам'ятника, присвяченого праці робітників шкіроб’єднання. Невдовзі скульптура була виготовлена та доставлена на територію заводу, її розмістили біля старої прохідної. Але часи економічного занепаду у середині 1990-х років та подальше банкрутство об'єднання у 2002 році не дозволили довести справу до логічного завершення, скульптура зберігалась в упаковці до 2006 року. За цей час пам'ятник прийшов у непридатність, був частково пошкоджений: частину металу, з якого виготовлено скульптуру, було викрадено. З метою збереження пам'ятника приватний підприємець Кущак Г.Г. перевіз скульптуру на територію власного підприємства та у 2007 році провів його реставрацію. На сьогодні пам'ятник встановлено перед прохідною приватного підприємства, що займає тепер частину території колишнього шкіроб’єднання. Урочистого відкриття монументу не було.

 

 

 

Пам'ятний знак працівникам шкірзаводу, грудень 2011 р.

 

 

 

Пам'ятний знак працівникам шкірзаводу, грудень 2011 р.

 

 

 

 

Пам'ятний знак працівникам шкірзаводу на території підприємства, 2007 р.

 

 

 

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?