Головна  |  До розділу

м. Бердичів

Меморіальний комплекс на честь воїнів,

що загинули під час бойових дій в Республіці Афганістан.

 

Вул. Садова, 14. Поряд з приміщенням Спілки ветеранів-афганців, яка розмістилась в цокольному приміщенні п’ятиповерхового житлового будинку, знаходиться меморіальний комплекс на честь воїнів, що загинули під час бойових дій в Республіці Афганістан.

На сьогодні в місті та районі налічується понад 1000 учасників війни в Афганістані. У Бердичів не повернулось 25 бердичівлян та п'ятеро мешканців Бердичівського району. Ще 28 земляків на все життя залишились інвалідами.

Меморіальний комплекс на честь воїнів, що загинули під час бойових дій в Республіці Афганістан, складається зі стели та пам’ятного знаку у вигляді розгорнутої книги, які встановлено по обидва боки від входу до приміщення Спілки ветеранів-афганців. Напис на стелі: "Бердичівська спілка ветеранів Афганської війни (воїнів-інтернаціоналістів)". Напис на пам’ятному знаку: "И боль, и бессмертие – Афганистан". На сторінках стилізованої книги нанесено імена 28-и загиблих воїнів-інтернаціоналістів. Автор проекту меморіалу – Олена Іванівна Сінельнікова, військовослужбовець однієї з військових частин міста. Роботи з виготовлення меморіального комплексу виконали колишні воїни-афганці Ігор Анатолійович Деребон та Ярослав Юрійович Алексєєв.

Меморіальний комплекс відкрито 29 серпня 2012 року. На відкритті окрім ветеранів-афганців були присутні також ті, хто надавав дієву допомогу у спорудженні меморіалу. Це депутат обласної ради Олександр Ревега, Народний депутат України Анжеліка Лабунська, голова правління ПАТ "Бердичівська фабрика одягу" Григорій Лінчик, підприємець Віктор Колісниченко, Валерій В'юшков та інші.

Меморіальний комплекс став другим за ліком на території міста, який присвячено воїнам-афганцям (перший встановлено у 1996 році по вулиці Будьонного, 17, поряд з військовою частиною).

 

Джерела і література:

В Бердичеві відкрили пам’ятний знак воїнам-інтернаціоналістам. // "РІО Бердичів", №71 (1034) від 07.09.2012 р.

 

 

 

Меморіальний комплекс на честь воїнів, що загинули під час

бойових дій в Республіці Афганістан, 2012 р.

 

 

 

 

 

 

Воїни-афганці перед пам’ятним знаком, 29 серпня 2012 р.

 

 

 

Відкриття пам’ятного знаку. Виступає Валерій В'юшков.

28 серпня 2012 р.

 

 

 

Народний депутат України Анжеліка Лабунська покладає квіти

до пам’ятного знаку, 28 серпня 2012 р.

 

 

 

Депутат обласної ради Олександр Ревега покладає квіти

до пам’ятного знаку, 28 серпня 2012 р.

 

 

 

Воїни-афганці під час відкриття пам’ятного знаку,

28 серпня 2012 р.

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?