Головна  |  До розділу

м. Бердичів

Меморіальна дошка, присвячена пам'яті Р.В. Абрамова.

 

Вул. Червона, 26. На стіні багатоповерхового житлового будинку встановлено меморіальну дошку, присвячену пам'яті воїна-земляка Р.В. Абрамова. У цьому будинку проживав учасник Антитерористичної операції (АТО) на сході країни Роман Вікторович Абрамов (1986-2014).

Роман Вікторович Абрамов народився 16 серпня 1986 року в селі Малі Гадомці Бердичівського району Житомирської області. Проживав у Бердичеві, у 2006-му отримав спеціальність технолога в Бердичівському коледжі промисловості, економіки та права. А восени цього ж року склав присягу на вірність Батьківщині у 95-й житомирській окремій аеромобільній бригаді. Невдовзі після строкової служби Роман створив сім’ю, разом з дружиною Тетяною ростили двох синів.

У березні 2014-го Роман Абрамов потрапив під першу хвилю мобілізації та проходив службу у складі 30-ї Новоград-Волинської окремої механізованої бригади. 31 липня 2014 року під час боїв за стратегічно важливу висоту Савур-Могила, що знаходиться у Шахтарському районі Донецької області Роман Абрамов загинув. Біля Романа розірвався ракетний снаряд.

Прощання з Героєм відбулось 3 серпня у гарнізонному Будинку офіцерів міста Бердичева. Похований Роман Абрамов у Бердичеві на загальноміському кладовищі.

22 серпня 2014 року під час загальноміського заходу з відкриття меморіальних дощок воїнам-бердичівлянам, які загинули в зоні АТО, на стіні житлового будинку, в якому проживав Р.В. Абрамов, встановлено меморіальну дошку з портретом Героя та присвятним написом. Присвятний напис: "У цьому будинку жив захисник України, який віддав своє життя за збереження єдності і цілісності української держави, рядовий Роман Вікторович Абрамов, 16.08.1986 – 31.07.2014". На відкритті меморіальної дошки були присутні рідні Віктора Абрамова, представники міської влади, ветеранської організації міста, громадськість міста, учні загальноосвітньої школи №7.

5 грудня 2014 року в Бердичівському коледжі промисловості, економіки та права, де навчався Роман Абрамов, відкрили стенд, присвячений пам’яті загиблого у зоні АТО Героя.

 

Джерела і література:

Кравченко В. Поховали ще двох наших земляків… // "Земля Бердичівська", №32 (15986) від 08.08.2014 р.

Студзінська Я. Встановлено меморіальні дошки землякам-героям. // "Земля Бердичівська", №35 (15989) від 29.08.2014 р.

 

 

 

Меморіальна дошка, присвячена пам'яті Р.В. Абрамова, 2014 р.

 

 

 

Під час відкриття меморіальної дошки, 22 серпня 2014 р.

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?