Головна  |  До розділу

м.Бердичів

Пам'ятник М.Горькому та Й.В.Сталіну.

 

Вулиця Газопровідна, 100. Перед центральним входом до адмінбудинку Управління магістральних газопроводів знаходився пам'ятник вождю Радянської держави Йосипу Сталіну і російському письменнику Максиму Горькому.

У 1946 році керівництво СРСР приймає рішення про будівництво магістрального газопроводу Дашава-Київ-Брянськ-Москва, з першою чергою будівництва магістралі Дашава-Київ. Вже 17 листопада 1948 року Дашавський газ прийшов до Києва. В цей же час на східній околиці Бердичева будується виробнича база та житлове містечко газовиків. Одночасно перед центральним входом до адмінбудинку Управління магістральних газопроводів встановлюється пам'ятник Йосипу Сталіну з Максимом Горьким (на ньому на лавочці вождь вів бесіду з пролетарським письменником). Але після розвінчання культу особи на XX з'їзді КПРС по країні прокочується хвиля демонтажу пам’ятників Й Сталіну. В Бердичеві демонтують пам’ятник Сталіну, що стояв по вулиці Карла Лібкнехта, 8. Пам'ятник перед Управлінням магістральних газопроводів реконструюють – частину скульптури з образом Сталіна демонтують, на постаменті залишають лише образ письменника Максима Горького. У такому вигляді пам’ятник проіснував до початку XXI століття.

Скульптура Максима Горького була демонтована 7 серпня 2003 року у зв'язку з численними пошкодженнями та неможливістю (недоцільністю) подальшої реставрації.

 

 

 

Пам'ятник Йосипу Сталіну і Максиму Горькому, 1950-і роки.

 

 

 

Скульптура Йосипа Сталіна.

 

 

 

Вигляд пам’ятника Максиму Горькому, початок 2000-х років.

 

 

 

Місце, де стояв пам’ятник, 2006 р.

 

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?