Головна  |  До розділу

м.Бердичів

Скульптурна композиція "За мир".

 

Вул. Карла Лібкнехта, 79. На початку бульвару, збудованого в період з 1898 по 1907 роки, навпроти адміністративного корпусу машинобудівного заводу "Прогрес" знаходилась скульптурна композиція "За мир". Композиція складалася зі скульптури жінки, що тримала на руках дитину.

Спочатку скульптурну композицію встановили наприкінці бульвару – на перехресті вулиць Карла Лібкнехта і Училищної (нині носить назву Лілії Карастоянової). Час встановлення тут композиції визначити не вдалося (орієнтовно це середина 1950-х років). У 1965 році композицію демонтують та переносять на початок бульвару, навпроти адміністративного корпусу машинобудівного заводу "Прогрес". А на її місці 9 травня 1965 року відкривають пам’ятний знак Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні.

У 1980 році декілька бульварів з метою розширення вулиці Карла Лібкнехта знесли, скульптуру демонтували. Подальша її доля невідома.

У 2003 році бульвар відновлено, йому присвоєно ім'я Почесного громадянина міста Бердичева Віталія Олексійовича Лонського. Тепер на початку відновленого бульвару – на місці розташування скульптури встановлено Арку з гербом міста.

До речі, точна копія скульптурної композиції, але у дзеркальному відображенні, знаходиться на території Солодової компанії.

 

 

 

Скульптурна композиція "За мир", середина 1970-х років.

 

 

 

 

 

Скульптурна композиція на розі вулиць Карла Лібкнехта і Училищної

(нині вулиця Лілії Карастоянової), початок 1960-х років.

 

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?