Головна  |  До розділу

с.Бистрик

центр сільради

Погруддя В.І. Леніна.

 

Центральна частина села, перед будинком сільської ради. Було встановлене погруддя Володимира Ілліча Леніна – організатора та керівника Жовтневого перевороту у Петрограді (у радянській історіографії Велика Жовтнева соціалістична революція).

В селі Бистрик вже було погруддя В.І. Леніна, яке було встановлене поряд з будівлею сільської ради. У 1980-х роках в центрі села взамін старої будується нова двоповерхова будівля сільської ради, у зв’язку з чим погруддя В.І. Леніна біля старої будівлі демонтують.

Пам'ятник відкрито 21 квітня 1990 року з нагоди 120-ї річниці з дня народження В.І. Леніна. На урочистому мітингу з цієї нагоди виступили голова сільської ради села Бистрик О. Івасюк, голова Бердичівської районної ради та перший секретар Бердичівського районного комітету КПУ В.Ф. Мостовий, ветерани Великої Вітчизняної війни, що проживають у селі Бистрик.

Бюст виготовлений з червоного граніту. Висота погруддя 1 м., гранітного постаменту – 3 м .

У листопаді 2013 року в Україні розпочинаються протестні акції, відомі як Євромайдан, які наприкінці лютого 2014 року переростають в криваві сутички, під час яких гинуть десятки учасники протестів. Одночасно з цими подіями по всій Україні прокочується хвиля демонтажів пам’ятників В.І. Леніну. 22 лютого у відповідності до рішення Бердичівської міської ради на площі Центральній Бердичева також проводять роботи з демонтажу пам’ятника В.І. Леніну. В ніч на 22 лютого невідомі особи за допомогою трактора в селі Бистрик зірвали з постаменту бюст В.І. Леніна та вивезли у невідомому напрямку.

 

Джерела і література:

Карташов В. Цей сонячний, суботній день. // "Радянський шлях", №67 (13770) від 25.04.1990 р.

 

 

 

Погруддя В.І. Леніна, 2005 р.

 

 

 

Погруддя В.І. Леніна, 2005 р.

 

 

 

Погруддя В.І. Леніна, 2005 р.

 

 

 

Залишки постаменту від погруддя, 4 березня 2014 р.

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?