Головна  |  До розділу

с.Кустин,

Гардишівська сільрада

Пам’ятний знак до 100-річчя з дня народження В.І. Леніна.

 

На перехресті автодороги Бердичів-Чуднів та с. Кустин. Встановлено знак пам’ятний знак до 100-річчя з дня народження В.І. Леніна.

На межі, де колись зустрічались поля колгоспів "Україна", "Комунар" та імені Богдана Хмельницького, сьогодні шумить ліс. У 1960-х роках тут був пустир. Заліснити його взявся колектив Чорнолозького лісництва. Першу борозну проклав тракторист А.Ф. Пінчук у день, коли в СРСР відзначали 90-річчя з дня народження В.І. Леніна (1960 р.). У ґрунт було посаджено саджанці сосни та ялини. Тоді ж було вирішено назвати ці посадки ленінськими і щороку садити два гектари лісу. Сьогодні загальна площа посадки становить 200 гектарів.

Через десять років з початку заліснення, напередодні 100-річчя з дня народження В.І. Леніна – квітень 1970 р. – на узліссі посадки було встановлено постамент з сірого граніту з присвятним написом та портретом В.І. Леніна. Висота постаменту 4 м. Напис на постаменті: "На радость людям! К 100-летию со дня рождения Великого Ленина созданы эти лесные посадки". На сьогодні портрет на постаменті відсутній.

 

Джерела і література:

Живий пам'ятник Іллічу. "Радянський шлях", №62 (9186) від 21.04.1970 р.

 

 

 

Пам’ятний знак до 100-річчя з дня народження В.І. Леніна, серпень 2011 р.

 

 

 

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?