Головна  |  До розділу

с. Старий Солотвин,

центр сільради

Бюст В.І. Леніна.

 

Бюст В.І. Леніна був розташований в центральній частині села на вулиці імені Леніна (з 2014 року – вулиця імені Олександра Сокорчука), перед сільським Будинком культури.

Погруддя відкрито на урочистому мітингу 21 квітня 1989 року, напередодні Всесоюзного комуністичного суботника. Покривало з погруддя зняли перший секретар райкому Компартії України Віталій Мостовий, ветеран партії, війни та праці Устим Дмитренко, колгоспник Микола Кондратюк та учениця Антоніна Шаповал.

Це не перший монумент, присвячений В.І. Леніну, що був встановлений у селі: перший бюст встановили наприкінці 30-х років, перед початком Великої Вітчизняної війни. З приходом німецьких загарбників жителі села сховали (затопили) погруддя в сільському ставку. Після визволення села радянськими військами селяни дістали погруддя зі схованки та в 1946 році встановили в центрі села.

У листопаді 1973 року це погруддя перенесли до щойно збудованого Будинку культури. У квітні 1989 року проведено реконструкцію пам'ятника: замість залізобетонного постаменту встановили гранітну колону, на якій розмістили, виготовлений з бронзи.

24 серпня 2015 року, в День Незалежності України, активісти Бердичівської районної організації ВО "Свобода" повалили бюст на землю, після чого пам’ятник не відновлювали.

 

Джерела і література:

Р. Воєвуцька. Пам'ятник вождю. // "Радянський шлях", №66 (13561) від 26.04.1989 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вигляд пам'ятника до реконструкції, 1980 р.

 

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua