Головна  |  До розділу

с. Хажин,

центр сільради

251. Пам'ятний знак в'язням концтабору.

 

Південна околиця села, праворуч від входу на кладовище. Встановлено пам'ятний знак радянським воїнам - в'язням концтабору №383.

24 грудня 1942 року у другій половині дня до концтабору №383, що розташовувався у Бердичеві, надійшли дві автомашини, за допомогою яких гітлерівці почали вивозити в'язнів до місця страти. В'язнів привозили до балки з північної сторони села Хажин. Під час проведення розстрілу в'язні напали на своїх охоронців, чим спасли себе від неминучої смерті.

Пам'ятний знак встановлено у 1980 р., висота стели - 2 м. Виготовлений з граніту, основа - гранітна плита та залізобетон.

 

Джерела і література:

З спогадів колишнього в'язня німецького табору для військовополонених у м. Бердичеві М.Г. Мурашка. // Житомирщина у Великій Вітчизняній війні. Збірник документів та матеріалів.: "Наукова думка" - К. 1969 р., с.84-85.

Анатолій Горобчук

 

Додаток:

1. Написи: "Советским воинам узникам концлагеря 383, которые не покорились в фашистском плену. 24 декабря 1942 года во время их расстрела совершили нападение на своих убийц, спасли себя и своих товарищей от неминуемой смерти. От комсомольцев Бердичевского района".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вигляд пам'ятного знаку у 80-і роки.

 

 

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua