Головна  |  До розділу

с. Мирославка.

Бюст Горячого Сергія Євгеновича.

 

Центральна частина села, біля будинку сільської ради. Встановлено бюст Горячого Сергія Євгеновича – колишнього керівника місцевого колгоспу ім. Леніна, депутата Верховної Ради УРСР, орденоносця.

Горячий Сергій Євгенович (1936-2004) народився в селі Демчин Бердичівського району. Починав Сергій Горячий свою трудову діяльність в місцевому колгоспі з садівника, згодом працював агрономом, парторгом, а з 1974 року, коли було утворено колгосп ім. Леніна (с. Мирославка), став його головою. Він був вродженим господарником та широкої щедрої душі людиною. Ці людські якості дали можливість Сергію Євгеновичу із села Голодьки (таку назву мало село до 1960 року) зробити квітуче село Мирославку, про яке знали далеко за його межами. Село було розбудоване, асфальтоване, створені сучасні виробнича та культурна інфраструктури. За час його керівництва на посаді голови колгоспу, господарством було побудовано тваринницький комплекс, машинно-тракторний парк (село Демчин), школа, дитячий садочок, танцювальний майданчик, спортивний комплекс стадіон "Колос" та велика кількість адміністративних будівель, амбулаторій, магазинів, лазні, тощо. Помер Сергій Євгенович Горячий 6 лютого 2004 року. Похований у селі Демчин на сільському кладовищі.

Бюст встановлено 16 листопада 2012 року з нагоди Дня працівників сільського господарства. Зняли покривало з бюста голова облдержадміністрації Сергій Рижук, голова Бердичівської райдержадміністрації Володимир Збаражський та Народний депутат України Анжеліка Лабунська.

Бюст виготовлено з армованого склобетону, автор – скульптор, заслужений художник України Костюк Олександр Володимирович. Бюст встановили на постаменті, який залишився від пам’ятника В.І. Леніну, що знаходився тут з кінця 1980 року до середини 1990-х років. До постаменту прикріплено дві гранітні плити з присвятним написом: "Горячий Сергій Євгенійович. Він прагнув, щоб ви жили краще. Депутат Верховної Ради УРСР, нагороджений двома орденами Трудового Червоного Прапора, орденом Леніна, орденом "Знак Пошани".

 

Джерела і література:

Доманська Р. Відкрито пам’ятник голові колгоспу. // "РІО Бердичів", №92 (1055) від 20.11.2012 р.

Воєвуцька Р. У колгоспі імені Леніна – знаменна подія. // "Радянський шлях", №197 (11376) від 16.12.1980 р.

 

 

 

Бюст Горячого Сергія Євгеновича, липень 2013 р.

 

 

 

Бюст Горячого Сергія Євгеновича, липень 2013 р.

 

 

 

 

Присвятний напис на постаменті.

 

 

 

Відкриття бюсту Горячому С.Є., 16 листопада 2012 р.

 

 

 

Відкриття бюсту Горячому С.Є. Покривало з бюсту знімають Сергій Рижук,

Володимир Збаражський та Анжеліка Лабунська, 16 листопада 2012 р.

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?