Головна  |  До розділу

с. Скраглівка,

центр сільради

37. Скульптури на території табору "Сокіл".

 

Лісовий масив біля села Скраглівка, територія піонерського табору "Сокіл".

Перед центральним входом та на території табору були встановлені скульптури, що зображали піонерів.

У цього миловидного, розкішного й величавого лісу ніколи б не було історії, якби тут у 1947 році не облюбував собі місця для розташування піонерського табору завод «Комсомолець».

...Важкий повоєнний 1947... Тут, поблизу Скраглівки, виросло наметове містеч­ко, а його жителями стали діти, чиї батьки не повернулися з фронтових доріг Великої Вітчизняної. Згодом тут почали будувати приміщення для житла: 4-поверхові будинки на 40 місць кожен, дерев'яну їдальню, медичний пункт, басейн, адмінкорпус, складські приміщення, лазню, клуб...

За роки існування табору, мабуть, що кожен другий бердичівлянин хоча б раз та відпочивав у ньому. З великим задоволенням 12 років поспіль проводили свої канікули в таборі школярі з Польщі, 4 - з Болгарії.

Коли в 1966 році стався землетрус в Узбекистані, до «Сокола» приїхали діти з Ташкента. У 1982 році тут відпочивали малюки з БАМу...

Оскільки з самого початку свого існування табір був загальноміським, велику допомогу в зміцненні матеріальної бази надавали йому керівники заводів та голови профкомів Корольов, Присяжнюк, Ремінський, Лоєв, Шабельник, Юр 'ев, Старухін, Дрожжин. Праскова, Горобець, Цемер.

Першим директором піонерського табору був В.Д. Білоус, потім - А.Я. Сога, І.І. Демиденко. Прекрасну естафету від своїх попередників прийняла педагог, стар­ший вчитель Анжела Микитівна Цвєткова. У 2003 році вона провела в таборі 36 літо!

 

Джерела і література:

"Сокола злети високі". // "Земля Бердичівська", №63 (15286) від 07.08.2003 р.

Анатолій Горобчук

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua