Головна  |  До розділу

Томашевський Віктор Іванович

 

Томашевський Віктор Іванович народився 2 травня 1923 року в Бердичеві. Початкову освіту Віктор Іванович отримав у міській польській школі №3 (колишня школа №13), згодом навчався у Бердичівському педагогічному інституті, закінчив Київський автошляховий технікум.

На фронтах Великої Вітчизняної війни Віктор Іванович з 1941 року. Брав участь в обороні Києва, Ленінграда, Сталінграда, у битві на Курській дузі. Закінчив війну у 1945 році. За бойові заслуги був нагороджений 3 орденами, 17 медалями. За бойові звитяги Віктор Томашевський був удостоєний особливої честі – 24 червня 1945 року він стає учасником параду Перемоги, що пройшов у Москві на Червоній площі.

По закінченні війни Віктор Томашевський продовжив службу у лавах Червоної Армії. У 1948 році Віктор Іванович повертається у Бердичів та працює диспетчером, механіком, а згодом начальником автоколони 4-ї автотранспортної колони тресту "Укргазнафтобуд". У 1950 році його прийняли до автотранспортної контори м. Бердичева начальником автобусної станції, де він згодом посів місце начальника відділу експлуатації автопідприємства.

31 липня 1959 року Бердичівська автотранспортна контора (розташовувалась по вулиці Низгірецькій) була перейменована у Вантажний автопарк, а в 1961 році – у автоколону №2194. Довгі роки Віктор Іванович очолює Бердичівське автотранспортне підприємство №2194. За час його керівництва підприємством було зроблено чимало важливих справ: створено механізовані колони, поліпшено умови праці водіїв, побудовано нову їдальню та вирішено багато інших соціальних та виробничих питань. За здобутки у праці Віктора Томашевського 16 квітня 1970 року було нагороджено медаллю "За доблесну працю", а 15 грудня 1972 року – орденом "Знак Пошани". Керував автопідприємством Віктор Томашевський до серпня 1979 року.

З 22 серпня 1979 року Віктор Іванович очолює Бердичівську школу ДТСААФ, з 1984 по 1990 рік працює майстром виробничого навчання Бердичівської автошколи (нині автошкола ТСОУ). Віктор Іванович був одним з найактивніших ініціаторів автопробігу по пам’ятних місцях Бердичівського району на честь Дня Перемоги, який і до сьогодні щорічно проводиться міським осередком ТСОУ за підтримки міської влади та автошколи.

14 лютого 1987 року в Бердичеві, як і по всій країні, за ініціативи керівництва держави створюється міська організація ветеранів. Одним з безпосередніх її організаторів стає Віктор Іванович Томашевський. Його обирають першим головою ради ветеранів міста, він очолює її до останнього дня свого життя. Також Віктор Іванович був членом президії обласної ради ветеранів.

За небайдужий характер, чуйне ставлення до людських проблем мешканці міста з 1959 по 1983 роки одинадцять скликань підряд (!) обирали Віктора Томашевського депутатом Бердичівської міської ради. Він працював у складі депутатської групи мікрорайону, очолював комісію по промисловості, транспорту і зв'язку.

За вагомий внесок у виховання молоді, роботу по формуванню ветеранських організацій міста, активну участь у житті територіальної громади та з нагоди 50-річчя від дня визволення міста Бердичева від німецько-фашистських загарбників Віктору Івановичу Томашевському рішенням Бердичівської міської ради народних депутатів №780 від 24.12.1993 року було присвоєно звання "Почесний громадянин міста Бердичева".

Віктор Томашевський разом з дружиною Владиславою Станіславівною виростив троє дітей: Анатолія, що став керівником одного з автопідприємств, Валентини, яка очолює міську середню школу № 12 та Володимира, який став приватним підприємцем.

Помер Віктор Іванович Томашевський у Бердичеві 11 грудня 1999 року, похований на міському кладовищі по вулиці Войкова, військовий сектор.

 

Джерела і література:

Томашевський В.І. Некролог. // "Земля Бердичівська", №100 (14915) від 16.12.1999 р.

Гайструк П. Вони стояли біля джерела… // "Земля Бердичівська" №7 (15595) від 16.02.2007 р.

 

 

 

 

Віктор Іванович Томашевський.

 

 

 

 

 

 

 

В.І. Томашевський поряд з міським головою О.О. Хилюком, День Перемоги, 9 травня 1998 р.

 

 

 

За традиційним столом з нагоди Дня Перемоги.

 

 

 

Могила В.І. Томашевського, 2010 р.

 

 

 

Надгробок на могилі В.І. Томашевського, 2010 р.

 

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?