Головна  |  До розділу

Хмельницький Михайло Васильович

 

Хмельницький Михайло Васильович народився 2 січня 1937 року в селі Галіївка Чуднівського району Житомирської області в селянській родині.

Після закінчення середньої школи в рідному селі Михайло Хмельницький з 1954 року працює робітником Галіївського маслозаводу. Через декілька років – у 1958 – вступає до Київського педагогічного інституту іноземних мов. По закінченні інституту отримує направлення до середньої школи міста Деражня Хмельницької області, де з 1964 по 1965 рік працює вчителем німецької та англійської мов.

З 1965 по 1967 рр. Михайло Хмельницький навчається на Вищих педагогічних курсах, після чого його направляють викладачем до Бердичівського машинобудівного технікуму (нині Бердичівський коледж промисловості, економіки та права).

З 1969 року Михайло Васильович полишає педагогічну діяльність та переходить на партійну роботу – обирається спершу секретарем, згодом завідуючим загальним відділом Бердичівського міського комітету КПУ. У липні 1975 року його обирають секретарем виконавчого комітету Бердичівської міської Ради народних депутатів.

Впродовж 1970-х – 1990-х років Михайло Хмельницький обирається депутатом міської ради народних депутатів 8-ми скликань, що стає своєрідним рекордом серед депутатського корпусу міста Бердичева. За роки роботи у виконкомі міста Бердичева Михайло Хмельницький зарекомендував себе сумлінним та грамотним працівником. За трудові заслуги він був нагороджений медалями "За доблесну працю. В ознаменування 100-річчя з дня народження Володимира Ілліча Ленін" (1970), "За трудову доблесть" (1981), "Ветеран праці" (1984).

З 1994 року Михайло Хмельницький обіймає посаду заступника голови міської ради (голова міської ради Олексій Хилюк), на цій посаді працює до 1 липня 1998 року.

За багаторічну сумлінну працю в органах виконавчої влади міста, розвиток його соціально-економічної структури, активну участь у громадсько-політичному житті та вихованні молоді рішенням виконавчого комітету бердичівської міської ради від 20 квітня 1998 року №184 секретарю міськвиконкому Хмельницькому Михайлу Васильовичу присвоєно звання "Почесний громадянин міста Бердичева".

З 1998 року Михайло Хмельницький знаходиться на заслуженому відпочинку.

Помер Хмельницький Михайло Васильович 16 серпня 2008 року у Бердичеві. Похований на міському кладовищі у секторі почесних поховань. У 2009 році на могилі встановлено гранітний надгробок з портретом Михайла Хмельницького та присвятним написом.

 

Джерела і література:

Рішення Бердичівського міськвиконкому за № 184 від 20 квітня 1998 р.

Матеріали музейної кімнати Бердичівського міськвиконкому.

 

 

 

Хмельницький Михайло Васильович.

 

 

 

Михайло Хмельницький виступає на похоронах

Почесного громадянина міста Бердичева Василя Аліна, 10 лютого 1998 р.

 

 

 

Матеріали про Михайла Хмельницького на стенді музейної кімнати

Бердичівського міськвиконкому, 2010 р.

 

 

 

Могила подружжя Хмельницьких, травень 2010 р.

 

 

 

Гранітний надгробок на могилі Михайла Хмельницького, травень 2010 р.

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?