Головна  |  До розділу

Грінблат Абрам Львович

 

Грінблат Абрам Львович народився 9 жовтня 1924 року в Бердичеві в єврейській родині службовця.

З початком Великої Вітчизняної війни родина Грінблат відправляється в евакуацію у східні райони СРСР – проживають у місті Бузулук Чкаловської (нині Оренбурзької області). Звідси у серпні 1942 року Абрама Львовича призвали до лав Червоної Армії.

У діючій армії Абрам Грінблат з жовтня 1943 року, проходить службу топографом батареї звукової розвідки розвідувального дивізіону 40-ї гвардійської гарматної артилерійської бригади. В його обов’язки входило визначення координат батарей ворожої артилерії та передавання цих даних з метою знищення ворога. Воював на Воронезькому, І-у Українському фронтах. У грудні 1943 – січні 1944 року Абрам Грінблат приймає участь у звільненні міста Бердичева від німецьких загарбників. Закінчив війну Абрам Львович у 1945 році.

За участь у боях на фронтах Великої Вітчизняної війни Абрам Грінблат нагороджений орденом Червоної Зірки, медалями "За відвагу" (05.11.1944), "За бойові заслуги". Вже у мирний час з нагоди 40-річчя Перемоги його нагороджено орденом Вітчизняної війни I ст. (18.02.1988), також численними ювілейними медалями.

Повернувшись додому, Абрам Грінблат з 1947 року працює в бердичівській артілі "Побєда" (колишня взуттєва фабрика), з 1979 по 1988 рр. – головним інженером Бердичівського міськпобуткомбінату, з 1988 року – технологом Бердичівської взуттєвої фабрики. Одночасно Абрам Львович бере активну участь у роботі ветеранської організації підприємства, міської ветеранської організації. Вже за мирну працю Абрам Грінблат був нагороджений ювілейною медаллю "За доблесну працю. В ознаменування 100-річчя з дня народження В.І. Леніна" (1970).

Рішенням виконавчого комітету міської ради народних депутатів від 24 грудня 1998 року №779 за особисту мужність і героїзм, проявлені при звільненні міста Бердичева від фашистських загарбників у грудні 1943 – січні 1944 рр., трудовий внесок у відбудову зруйнованого війною господарства, велику військово-патріотичну роботу, безпосередню участь у вихованні дітей та молоді та з нагоди 55-ї річниці визволення міста від фашистських загарбників Грінблату Абраму Львовичу присвоєно звання "Почесний громадянин міста Бердичева".

У 1998 році Абрам Грінблат переїздить на постійне місце проживання до рідних у Київ, але у травні 1999 року ще приїздить до Бердичева на святкування чергової річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Помер Грінблат Абрам Львович в місті Києві 6 березня 2000 року. Похований в Бердичеві на загальноміському кладовищі по вулиці Войкова.

 

Джерела і література:

Рішення Бердичівського міськвиконкому №779 від 24 грудня 1998 р.

Матеріали міської ради ветеранів.

Матеріали відділу по обліку офіцерів запасу Бердичівського військового комісаріату.

 

 

 

Грінблат Абрам Львович.

 

 

 

Нагородний лист Грінблата Абрама Львовича.

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?