Головна  |  До розділу

Соловйова Антоніна Яківна

 

Соловйова Антоніна Яківна народилася 10 вересня 1924 року.

У березні 1941 року Антоніна Соловйова призивається на військову службу до Червоної Армії санінструктором.

Антоніна Соловйова – учасниця бойових дій Великої Вітчизняної війни, призвана Мечетинським РВК Ростовської області. В складі стрілецьких полків пройшла війну від самого початку до її завершення. Виносячи поранених бійців з поля бою сама отримала одинадцять поранень. Свою першу нагороду – орден Червоної Зірки отримала у жовтні 1943 року за бої, що вела 8-а гвардійська стрілецька бригада південно-західніше Новоросійська – маючи поранення, Антоніна Соловйова винесла з поля бою 15 поранених бійців.

У грудні 1943 року – січні 1944 року гвардії старшина медичної служби Антоніна Соловйова в складі 117-ї гвардійської стрілецької дивізії приймає участь у звільненні Бердичева від німецьких загарбників.

За участь у бойових діях на фронтах Великої Вітчизняної війни Антоніна Соловйова нагороджена орденами Вітчизняної війни I ст. (1985), Червоної Зірки (1943). Також стала однією з 23 медичних сестер на Україні, які були нагороджені міжнародною медаллю імені Флоренс Найтінгейл (англ. Florence Nightingale Medal) — нагородою, заснованою Лігою Міжнародного Червоного Хреста, призначеною для дипломованих медичних сестер і добровільних санітарок, що відзначилися під час війни і у мирний час хоробрістю й винятковою відданістю пораненим, хворим, калікам або людям, чиє здоров'я було під загрозою.

По закінченні війни Антоніна Соловйова проживає у Києві, де до виходу на пенсію працює на одному з міських автопідприємств.

Рішенням виконавчого комітету Бердичівської міської ради народних депутатів №779 від 24 грудня 1998 року враховуючи особисті мужність і героїзм, проявлені при звільненні міста Бердичева від фашистських загарбників у грудні 1943 – січні 1944 року, трудовий внесок у відбудову зруйнованого війною господарства, велику військово-патріотичну роботу, безпосередню участь у вихованні дітей та молоді та з нагоди 55-ї річниці визволення міста від фашистських загарбників Соловйовій Антоніні Яківні присвоєно звання "Почесний громадянин міста Бердичева".

Померла Соловйова Антоніна Яківна у 2008 році. Похована в місті Києві.

 

Джерела і література:

Рішення виконавчого комітету Бердичівської міської ради народних депутатів №779 від 24 грудня 1998 р.

ЦАМО, фонд 33, опись 686044, единица хранения 807.

 

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?