Головна  |  До розділу

Юр'єв Михайло Павлович

 

Юр'єв Михайло Павлович народився 6 серпня 1947 року в Бердичеві в робітничій родині – батько працював на заводі "Прогрес".

По закінченні школи Михайло Павлович вступає до Бердичівського машинобудівного технікуму. По закінченні технікуму його призивають до лав Збройних Сил, військову службу проходить на острові Даманському, якраз в часи відомих подій – прикордонного конфлікту між СРСР та Китаєм (1969 р.).

Трудову діяльність Михайло Юр'єв розпочав на машинобудівному заводі "Прогрес" у 1969 році фрезерувальником фільтрпресового цеху.

Згодом Михайло Павлович отримує вищу освіту – закінчив Київський інститут народного господарства та здобув кваліфікацію економіста. Займав посади технолога, нормувальника, заступника та начальника відділу праці і зарплати, заступника директора з виробництва (на цій посаді він змінив Володимира Волощука, який пішов на роботу до міськвиконкому). У 1986 році генеральний директор заводу Олексій Шабельник переїздить на підвищення до Полтави і Михайла Юр'єва призначають генеральним директором потужного підприємства.

Наприкінці грудня 1988 року згідно до Закону "Про державне підприємство", на підприємстві проводяться вибори генерального директора. В конкурсі на цю посаду беруть участь чотири претенденти. Переважною більшістю голосів делегати конференції генеральним директором обирають Михайла Юр’єва. Отримана від колективу довіра надає йому ще більшої впевненості в правильності вибраного шляху на докорінну перебудову всього господарського механізму заводу.

У тяжкі для підприємства 1990-і роки, у складний перехідний період завдяки особистим якостям Михайла Петровича – таланту прогнозування, принциповості, організаторським здібностям висококваліфікованого керівника – було збережено виробничо-технічний потенціал підприємства та забезпечено щорічне зростання обсягів виробництва і реалізації товарної продукції.

У 1996 році завод вдруге у своїй багатолітній історії стає відкритим акціонерним товариством "Бердичівський машинобудівний завод "Прогрес". Загальними зборами акціонерів на початку липня 1996 року утворюються робочі органи у складі Правління і Спостережної Ради. Михайло Юр’єв обирається головою правління. Також Михайло Павлович тривалий час обирається членом Виконавчого комітету Бердичівської міської ради.

Михайло Павлович Юр’єв має звання "Заслужений працівник промисловості України", "Почесний робітник міністерства важкого машинобудування", "Заслужений робітник культури", "Академік міжнародної Академії комп'ютерних наук і систем харчових технологій". Він є дійсним членом Української академії економічної кібернетики, членом Європейської мережі національних інформаційних центрів за академічним визнанням та мобільністю, членом ради клубу лідерів якості України, головою регіонального відділення УСПП. Нагороджений орденом Дружби народів і українським орденом "За заслуги" 3-го ступеня (Указ Президента України від 6 листопада 1997 року №1068), золотою медаллю міжнародної кадрової академії "За ефективне керівництво" (2000 р.).

Розглянувши звернення представників машинобудівного заводу "Прогрес", за вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток міста, активну участь у житті територіальної громади міста та з нагоди ювілею – 575-и річчя від року заснування Бердичева рішенням виконавчого комітету бердичівської міської ради від 18 серпня 2005 року №479 Юр'єву Михайлу Павловичу присвоєно звання "Почесний громадянин міста Бердичева".

Михайло Павлович Юр’єв перебував на посаді голови правління 10 років та 9 місяців. 13 квітня 2007 року рішенням загальних зборів акціонерів був звільнений з цієї посади. Його на посаді генерального директора заводу змінює Геннадій Йосипович Лосовський. З цього часу і до сьогодні Михайло Юр'єв є членом Наглядової Ради ПАТ "БМЗ "Прогрес".

 

Джерела і література:

Марковський Б.В., Ольшевський В.С., Радчук В.В., Ремболович В.А. Бердичівський політехнічний коледж: 100 років діяльності… (Історико-краєзнавчий ілюстрований нарис). / за заг. ред. Г. Мокрицького – Житомир: вид-во "Волинь", 2003. – 224 с.; 214 іл., 2 мал., 1 сх. + кольор. вкл. 16 с.

Ананченко Л.І. Трудова поступ завода-ветерана (1980-2000). Історичний нарис.

Юр'єв М.П. Біографія. // "Земля Бердичівська", №18 (14314) від 02.03.1994 р.

Пасічник М. В портреті заводу – риси його керманича. // Імідж міста в живих іменах. Нариси та портрети. Книга друга. – К., Вид-во "Дія", 2005. с. 37-43.

 

 

 

Михайло Юр'єв супроводжує прем'єр-міністра України В.Ф. Януковича

під час відвідин ВАТ "БМЗ "Прогрес", 2004 р.

 

 

 

Президент Української Асоціації Якості Калита П.Я. вручає голові

правління Юр’єву М.П. сертифікат відповідності системи якості

ISO 9001.

 

 

 

Під час зустрічі з довіреною особою народного депутата (зліва на право):

завідуючий хірургічним відділенням ТМО Олександр Петрович Кононко,

міський голова Олексій Олексійович Хилюк,

Таїсія Веніамінівна Ковалко та голова правління ВАТ "БМЗ "Прогрес"

Михайло Павлович Юр'єв, 2002 р.

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?