Головна  |  До розділу

Лаврентьєв Іван Дементійович

 

Лаврентьєв Іван Дементійович народився 10 серпня 1925 року в селі Кабаєвка Секретарського р-ну Чкаловської (нині Оренбурзької) області в селянській родині.

З початком Великої Вітчизняної війни родина Лаврентьєвих переїздить в евакуацію до Узбекистану. Тут Іван Дементійович у 1942 році закінчив 9 класів Самаркандської середньої школи №72, продовжив навчання у Ташкентському педагогічному інституті на фізико-математичному факультеті. Але закінчити навчання не вдалося – 11 січня 1943 року його призвали до лав Червоної Армії, направляють курсантом до Краснодарського мінометно-артилерійського училища ім. Кушка, яке Іван Лаврентьєв закінчує у вересні 1944 року.

Після училища молодший лейтенант Іван Лаврентьєв проходить військову службу у складі I-го Українського фронту. Бере участь у бойових діях на Житомирщині, біля Попільні. Наприкінці 1944 року він уже старший лейтенант, командиром взводу управління батареї 423-го мінометного полку, учасник форсування річок Одер, Нейсе. Приймає участь у штурмі Берліна, визволенні міста Прага (Чехія).

За бойові заслуги перед Батьківщиною Іван Лаврентьєв нагороджений орденами Великої Вітчизняної війни, Червоної Зірки, "За мужність", медалями "За бойові заслуги", "За перемогу над Німеччиною", ювілейними медалями.

По закінченні Великої Вітчизняної війни Іван Лаврентьєв продовжує службу в Збройних Силах СРСР. До квітня 1946 року перебуває на посаді начальника метеорологічної служби 4-ї Артилерійської дивізії Прориву Верховного командування. Далі проходить службу на посаді начальника зв’язку дивізіону Закавказького військового округу, у Туркестанському, Прикарпатському військових округах. У 1970 році залучається до виконання інтернаціонального обов’язку за кордоном – служить радником з навчання офіцерів-артилеристів армії Судану.

У 1971 році Іван Дементійович Лаврентьєв у званні полковника звільняється в запас та переїжджає до Бердичева, проживає у будинку №5 по вулиці 30-річчя Перемоги. Він присвячує себе патріотичному вихованню молоді – на протязі 17 років працює вчителем військової підготовки у Старосолотвинській середній школі Бердичівського району.

Лаврентьєв Іван Дементійович став одним з засновників ветеранського руху у Бердичеві. У 1987 році він входить до складу першої ради міської організації ветеранів, з 1989 року – голова ветеранської організації ЖЕКу №1 міста Бердичева. А з грудня 1999 року – по смерті першого голови ради Віктора Томашевського – по жовтень 2007 року Іван Лаврентьєв виконує обов’язки голови міської ради ветеранів війни та праці. На цій посаді він продовжив роботу по формуванню ветеранських організацій міста, проводить військово-патріотичну роботу, приймає активну участь у житті територіальної громади.

Рішенням Виконавчого комітету Бердичівської міської ради №606 від 01.11.2005 року за мужність і героїзм, проявлені при звільненні України від фашистських загарбників, трудовий внесок у відбудову зруйнованого війною господарства, велику військово-патріотичну роботу серед молоді міста, з нагоди 61-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників Лаврентьєву Івану Дементійовичу присвоєно звання "Почесний громадянин міста Бердичева".

Помер Лаврентьєв Іван Дементійович 4 березня 2010 року. Похований в Бердичеві у військовому секторі міського кладовища, 47 ряд, 16 місце. У 2011 році на могилі встановлена гранітна стела з присвятним написом та портретом ветерана.

 

Джерела і література:

Кравченко В. Один із нас… // "Земля Бердичівська", №85 (14900) від 21.10.1999 р.

Корнійчук П.П. На віки і тисячоліття. Оповіді. – Видавець ПП Пасічник М.П. – 2009 р. – 92 с.

 

 

 

Іван Дементійович Лаврентьєв.

 

 

 

Іван Дементійович Лаврентьєв після нагородження відзнакою

"Почесний громадянин міста Бердичева", 2005 р.

 

 

 

Іван Дементійович Лаврентьєв перед звільненням у запас, 1971 р.

 

 

 

Іван Лаврентьєв та міський голова Олексій Хилюк

покладають квіти до Вічного вогню.

 

 

 

Іван Лаврентьєв (у центрі) на ювілеї 62-ї Бердичівської Окремої

артилерійської бригади, 2003 р.

 

 

 

Почесні громадяни міста Бердичева на чолі з Іваном Лаврентьєвим (у центрі)

та міським головою Василем Мазуром під час відзначення річниці

Незалежності України та Дня міста,

24 серпня 2006 р.

 

 

 

 

 

Іван Лаврентьєв (перший справа) на засіданні соціально-житлової комісії

ради ветеранів.

 

 

 

Голови ветеранських організацій міста Бердичева

на конференції у м. Житомирі.

 

 

 

Могила І.Д. Лаврентьєва, 2011 р.

 

 

 

Гранітна стела з присвятним написом на могилі І.Д. Лаврентьєва, 2011 р.

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?