Головна  |  До розділу

Ткачук Антон Савович

 

Ткачук Антон Савович народився 26 січня 1922 року в селі Вишеньки Уланівського району Вінницької області. Був першою дитиною у багатодітній сім'ї – серед восьми дітей був найстаршим.

У 1938 році Антон Ткачук закінчує в рідному селі неповну середню школу, 10-й клас закінчує в Уланівській середній школі у 1940 році.

Коли у 1941 році розпочалась Велика Вітчизняна війна, Антон Савович йде на фронт разом зі своїм батьком. Ткачук-старший загинув під Коломиєю, а син пройшов з боями всю Україну, Польщу, Німеччину, Чехословаччину, Болгарію. Воював у якості артилериста зенітної артилерії малого калібру, був командиром 1408-го зенітного артилерійського Краківського полку. Війну закінчив в Угорщині.

У 1944 році був нагороджений медаллю "За мужність" ІІІ ступеня, а наприкінці війни будучи артилеристом-навідником зенітної установки, Антон Савович за знищення ворожого "Месершміта" під Бреслау був нагороджений солдатською медаллю "За відвагу". Вже у мирний час Антон Ткачук був нагороджений орденом "Великої Вітчизняної війни" І ступеня (1985), медалями "За перемогу над Німеччиною" (1946), "Маршал Радянського Союзу Жуков" (1997), "Захиснику Вітчизни" (1999) та багатьма іншими.

По закінченні війни Антон Ткачук демобілізується та влаштовується працювати на Вінницьку МТС. У 1946 вступає до Бердичівської Республіканської школи бухгалтерів, яку закінчує у 1947 році та залишається працювати в ній викладачем.

У 1951 році Антон Ткачук влаштовується на роботу на Бердичівську швейну фабрику №1 ім. "60 річчя Радянської України" на посаду старшого бухгалтера, а в 1952 році стає головним бухгалтером цієї фабрики. Згодом його призначають директором цього підприємства, а з 1969 року – заступником директора по господарчій частині, обирався секретарем парторганізації. У 1973 році фабрика №1 та фабрика №2 об'єднуються в єдине підприємство, яке отримує назву Бердичівська швейна фабрика (сьогодні – ВАТ "Бердичівська фабрика одежі"). Це підприємство і очолює Антон Савович Ткачук.

За час його керівництва фабрикою на ній було добудовано 3-й поверх виробничих цехів, збудовані підсобні приміщення та приміщення управління. Кількість працюючих на фабриці зросла з 500 до 2500 чоловік. У цей період зміцніла соціальна сфера – були побудовані житловий будинок на 130 квартир та дитячий садок для дітей працівників фабрики. Підприємство освоює випуск нових швейних виробів, які отримали маркування "Державний знак якості" та індекс "Новинка". Швейна фабрика неодноразово ставала переможцем соціалістичних змагань.

Паралельно з роботою Антон Савович підіймає і свій освітній рівень. Він закінчує Київський заочний технікум легкої промисловості за спеціальністю технік-плановик (1962), у 1964 році закінчує Київський інститут народного господарства за спеціальністю економіст. Також навчається у Києві в групі резерву на керівні посади на Вищих курсах МЛП УРСР по науковим основам організації управління соціалістичного виробництва (1971). Його обирають депутатом міської ради чотирьох скликань.

За досягнуті успіхи у керівництві підприємством Антона Ткачука у 1976 році нагороджують орденом Трудового Червоного Прапора. Він став першим серед керівників Бердичева, хто отримав цю почесну нагороду.

У 1983 році Антон Савович полишає посаду директора та влаштовується на фабриці контролером ВТК 5-го розряду. У 1991 році виходить на заслужений відпочинок. Та на пенсії довго не засидівся: працює на бердичівському шкіряному об’єднанні ім. Ілліча директором ярмарку; директором ярмаркового комітету дочірнього підприємства "Агропромторг" (1998–2000).

Розглянувши клопотання колективу ВАТ "Бердичівська фабрика одежі" та за багаторічну плідну працю в галузі легкої промисловості, вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток міста, активну участь у житті територіальної громади міста, з нагоди 62-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років рішенням виконавчого комітету Бердичівської міської ради №267 від 7 травня 2007 року Ткачуку Антону Савовичу присвоєно звання "Почесний громадянин міста Бердичева".

Помер Ткачук Антон Савович 6 грудня 2007 року. Похований в Бердичеві на загальноміському кладовищі у секторі почесних поховань.

 

Джерела і література:

Фронтовик. Директор. Пенсіонер. // "Земля Бердичівська", №91 (15010) від 25.11.2000 р.

Козінчук Л.І. Крізь усі вихори долі (До 90-річчя ВАТ "Бердичівська фабрика одежі") // "РІО Бердичів", вересень-листопад 2010 р.

Матеріали архіву профспілкового комітету ВАТ "Бердичівська фабрика одежі".

Матеріали музейної кімнати міськвиконкому.

 

 

 

Ткачук Антон Савович.

 

 

 

Антон Ткачук з перехідним Червоним Прапором.

 

 

 

Під час навчань з цивільної оборони.

 

 

 

Антон Ткачук під час мітингу з нагоди Дня Перемоги, 9 травня 2007 р.

 

 

 

 

Антон Ткачук на щорічній зустрічі ветеранів швейної фабрики.

 

 

 

 

Могила Антона Ткачука на міському кладовищі, 2010 р.

 

 

 

Могила Антона Ткачука на міському кладовищі, 2010 р.

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?