Головна  |  До розділу

Мазур Василь Костянтинович

 

Мазур Василь Костянтинович народився 31 липня 1957 року в селі Панасівка Козятинського району Вінницької області в сім'ї шахтаря і коваля Костянтина Федоровича та селянки Ніни Семенівни Мазурів.

Василь Костянтинович навчається у восьмирічній школі сусіднього села Пузирки, яку закінчує у 1972 році з похвальною грамотою. Після школи вступає до Вінницького технікуму м'ясної та молочної промисловості, по закінченні якого здобуває диплом спеціаліста середньої кваліфікації з відзнакою. Це дає змогу вступити до вищого навчального закладу, здавши лише один вступний екзамен.

У 1981 році Василь Костянтинович закінчує Київський інститут харчової промисловості та працює інженером технічного відділу апарату Житомирського виробничого об'єднання молочної промисловості. Через деякий час влаштовується на посаду інженера-механіка на Бердичівському молокозаводі. Згодом стає головним інженером комбінату хлібопродуктів.

З 1987 по 1990 рік Василь Костянтинович працює у промисловому відділі міськкому Комуністичної партії України.

З 1990 по 1997 рр. Василь Костянтинович працює на керівних посадах промислових підприємств міста: провідним інженером служби безпеки руху автопідприємства АТП-11856, заступником генерального директора Бердичівської фірми "Агромашсервіскомплект", заступником директора з експлуатації, безпеки руху та охорони праці ВАТ "Бердичівське АТП-11856", головою правління ВАТ "Бердичівський солодовий завод".

З 1997 року Василь Костянтинович переходить на роботу до органів місцевого самоврядування – стає заступником міського голови Олексія Хилюка. З 1998 року – перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради виконкому Бердичівської міської ради.

У 2001 році Василь Мазур підвищує рівень своєї освіти – стає слухачем Української академії державного управління при Президентові України.

Василь Костянтинович Мазур пройшов майже всі сфери життєдіяльності міста Бердичева. Працюючи на тих чи інших посадах, він досконало вивчив виробництво, зокрема промислове, транспорт, сферу обслуговування, систему й засади роботи виконавчої влади. Це і дало йому можливість балотуватись на посаду міського голови. У 2002 році Василь Костянтинович приймає участь у виборчих перегонах на цю посаду і 31 березня обирається міським головою Бердичева.

Через чотири роки – 26 березня 2006 р. – Василь Костянтинович вдруге обирається міським головою Бердичева.

У 2010 році Василь Мазур обирається на третій термін, з рекордною підтримкою у 82,24% голосів.

За час свого керівництва містом Василь Костянтинович значну увагу приділяє насамперед розвитку сфери промислового виробництва, благоустрою, житлово-комунального господарства, введення в дію нових форм господарювання підприємництва й бізнесу. Не залишається поза увагою і розвиток соціальної сфери, освіти та медицини міста: відбудовано дві школи, облаштовано і надано в користування нове приміщення Управління праці та соціального захисту, відкрито у новому приміщенні Музей історії міста Бердичева, відкрито культурно-оздоровчий центр "Спорт для всіх". У місті збережено традицію проведення двох міжнародних турнірів та Днів польської культури. За останні роки у місті збудовано новий автовокзал, вирішена проблема транспортного сполучення між різними мікрорайонами міста. Силами комунальних служб за допомоги приватних підприємців відновлено бульвар по вулиці Карла Лібкнехта, реконструйовано площі перед Вічним вогнем та пам’ятником Т.Г. Шевченко. Після реконструкції запрацювали амбулаторії сімейного лікаря в мікрорайонах на вулицях Червона, Богунська, Раскової, Войкова. Бердичів отримав кращий в Україні Центр Жінки.

Верховна Рада України високо оцінила роботу міського голови: за підсумками роботи у 2006 році йому вручено Почесну Грамоту ВР України. У 2009 та 2015 роках Василь Костянтинович відзначений Почесними Грамотами Кабінету Міністрів України. Він удостоєний орденів "За заслуги" III ступеня (06.2007), "За заслуги" II ступеня (06.2011) та ордена Святого Григорія Великого I ступеня.

5 грудня 2007 року Житомирською обласною радою міського голову міста Бердичева Василя Мазура визнано кращим міським головою Житомирської області. Також у 2011 році він отримав відзнаку Житомирської обласної ради "Честь і слава Житомирщини". Міський голова став п’ятим за ліком посадовцем, хто нагороджений цією відзнакою (першими таку відзнаку отримав Голова Верховної Ради України Володимир Литвин).

11 грудня 2007 року рішенням Бердичівської міської Ради за багаторічну сумлінну працю в органах місцевого самоврядування, особистий вагомий внесок у вдосконалення стилю і методів їх роботи та в соціально-економічний, культурний та спортивний розвиток міста і вміле поєднання діловитості, вимогливості з турботою про жителів міста, високий професіоналізм Мазуру Василю Костянтиновичу присвоєно звання "Почесний громадянин міста Бердичева".

У музейній кімнаті виконкому Бердичівської міської ради створено стенд, присвячений міському голові.

Василь Костянтинович Мазур одружений, має дві доньки та трьох онуків.

 

Джерела і література:

Пасічник М. Цей невгамовний мер Мазур… // Пасічник М. Імідж міста в живих іменах. Нариси та портрети. Книга друга. – К., Вид-во "Дія", 2005. – с. 8-16.

Офіційна сторінка міста Бердичева: http://www.berdychiv.osp-ua.info/.

Матеріали музейної кімнати виконкому Бердичівської міської ради.

 

 

 

На щорічних змаганнях зі стрибків у висоту на призи В.О. Лонського.

Зліва на право: Василь Мазур, Віталій Лонський, Емма Лонська,

Рустам Ахметов, 2003 р.

 

 

 

Початок робіт з відродження бульвару по вулиці Карла Лібкнехта, 2003 р.

 

 

 

Василь Мазур поздоровляє фотожурналіста Віктора Коржука

з присвоєнням звання "Заслужений журналіст України", червень 2003 р.

 

 

 

На могилі Леві Іцхака Бердичівського, 2004 р.

 

 

 

Василь Мазур поздоровляє Почесного громадянина міста Бердичева

Івана Павленко з 90-річчям, листопад 2004 р.

 

 

 

На території костьолу Босих Кармелітів, 2004 р.

 

 

 

Зустрічаючи гостей, 2005 р.

 

 

 

У робочому кабінеті, серпень 2006 р.

 

 

 

Відкриття оновленого пам’ятника загиблим на фронтах

Великої Вітчизняної війни працівникам Бердичівського шкірзаводу ім. Ілліча,

8 травня 2008 р.

 

 

 

День міста Бердичева, 28 червня 2009 р.

 

 

 

Василь Мазур вручає орден Бердичева "За заслуги" стрибуну у висоту,

Почесному громадянину міста Бердичева Юрію Крімаренко,

28 червня 2009 р.

 

 

 

Василь Мазур вітає фіналістів всеукраїнського конкурсу

"Україна має талант", 28 червня 2009 р.

 

 

 

На урочистостях з нагоди 253-ї річниці коронації ікони

Матері Божої Бердичівської, 19 липня 2009 р.

 

 

 

Свято з нагоди 30-річчя бердичівського цирку.

Василь Мазур серед майстрів циркової сцени (зліва на право):

Петро Герасименко, Анатолій Залевський, Валентин Моцний,

Світлана Бардадимова. 21 серпня 2009 р.

 

 

 

Відкриття музейної кімнати воїнів-інтернаціоналістів, 13 лютого 2010 р.

 

 

 

Стенд в музейній кімнаті виконкому Бердичівської міської ради,

присвячений В.К. Мазуру, 2010 р.

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?