Головна  |  До розділу

Ольшевський Володимир Станіславович

 

Ольшевський Володимир Станіславович народився 15 січня 1955 року в селі Вільнопілля Ружинського району Житомирської області.

У 1970 році Володимир закінчує 9 класів Вільнопільської середньої школи і вступає до Бердичівського машинобудівного технікуму, який закінчує у 1974 році та отримує спеціальність техніка-технолога ливарного виробництва. По закінченні технікуму був направлений на роботу на машинобудівний завод "Прогрес" міста Бердичів формувальником в ливарний цех.

З листопада 1974 по грудень 1976 року Володимир Станіславович проходить військову службу в Західному прикордонному окрузі (прикордонні війська). Після закінчення строкової служби повертається на завод "Прогрес".

У лютому 1977 року Володимир Станіславович влаштовується на посаду майстра виробничого навчання до бердичівського машинобудівного технікуму. З вересня 1979 року – викладач технології ливарного виробництва. Під час роботи в учбовому закладі підвищує свій освітній рівень – у 1983 році закінчує Дніпропетровський ордена Трудового Червоного Прапора металургійний інститут ім. Л.І. Брежнєва за спеціальністю "Ливарне виробництво чорних і кольорових металів". За роки робити в технікумі обіймає посади викладача спецпредметів, голови циклової комісії ливарного виробництва,

В період з 1985 по 1990 рр. Володимир Станіславович працює інструктором промислово-транспортного відділу міського комітету Комуністичної партії України.

У 1990 році Володимир Ольшевський повертається до рідного навчального закладу, працює заступником директора з виховної роботи, з навчальної роботи. У грудні місяці 1993 року призначається на посаду директора Бердичівського машинобудівного коледжу (нині Бердичівський коледж промисловості, економіки та права). Цю естафету він приймає від свого попередника – Поліни Соболь, нині Почесного громадянина міста Бердичева, яка обіймала посаду директора з 1985 року.

Володимир Станіславович приступає до вирішення проблем, що накопичились за останні роки в навчальному закладі у зв'язку з роботою в нових економічних умовах, в яких живе в цей період країна. Недостатнє, а іноді відсутнє фінансування важливих джерел коледжу, низька заробітна плата, неповне забезпечення літературою, стандартами та довідниками та ціла низка інших причин, факторів та показників впливали на організацію та хід навчального процесу. Всі ці питання лягли на плечі нового керівника. І Володимир Ольшевський справляється з вирішенням цих проблем.

В нових умовах актуальним стало завдання відкриття в коледжі нових спеціальностей, які користуються попитом у суспільстві: у 1994 році відкрито спеціальність "Маркетинг та комерційна діяльність" (набір здійснювався до 1999 року), у 1995 році – "Бухгалтерський облік", у 1997 році – "Правознавство", відроджено у новій якості "Економіку підприємства", у 1999 році – "Програмування електронно-обчислювальної техніки та автоматизованих систем", у 2000 році – "Фінанси". Протягом 90-х – початку 2000 років здійснюється переобладнання та значне поновлення матеріальної бази учбового закладу. Як результат, 9 березня 2000 року, враховуючи існуючі напрями підготовки фахівців, Міністерство освіти і науки видало наказ, згідно якого Бердичівський машинобудівний коледж перейменовано на Бердичівський політехнічний коледж. А ще через місяць – 11 квітня – навчальний заклад успішно проходить акредитацію і Державна атестаційна комісія акредитує коледж за статусом вищого навчального закладу освіти I рівня акредитації.

У 2001 році Володимир Станіславович отримує другу вищу освіту – закінчує Житомирський інженерно-технологічний інститут за кваліфікацією "Економіст з бухгалтерського обліку і аудиту". А за наукове дослідження "Обробка надтугоплавких матеріалів" він отримує звання доцента Житомирського інженерно-технологічного інституту. А в 2008 році стає почесним професором Віденського університету.

20 червня 2003 року в житті коледжу відбулась досить значна подія – вибори директора коледжу (посада директора вищого навчального закладу – це виборна посада, яка затверджується колективом навчального закладу та Міністерством освіти на п’ять років). 100% працівників проголосувало за Володимира Ольшевського, що підтвердило високий рівень компетентності та довіри до керівника. Такі ж вибори відбулись і в жовтні 2008 року – і знову всі без виключення працівники проголосували за діючого керівника.

Володимир Станіславович неодноразово обирається депутатом Бердичівської міської ради. На протязі 17 років входить до складу міського виконавчого комітету. За внесок у розбудову освіти нагороджений грамотами та подяками міської ради, обласної ради, Міністерства освіти та науки України, Кабінету міністрів України. Нагороджений нагрудним знаком "Відмінник освіти України".

Враховуючи подання колективу Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права рішенням Бердичівської міської ради від 29 грудня 2009 року №831 за особисті заслуги в галузі наукової, освітянської, громадської та муніципальної діяльності, що сприяють всебічному розвитку коледжу та міста Бердичева, підвищення авторитету міста в Україні і за кордоном Володимиру Станіславовичу Ольшевському присвоєно звання "Почесний громадянин міста Бердичева".

Наприкінці 2014 року Володимир Ольшевський полишає посаду директора Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права та виходить на заслужений відпочинок.

Володимир Станіславович одружений, дружина Тетяна Анатолівна також закінчила бердичівський машинобудівний технікум, працює в коледжі на посаді завідуючої денним відділенням. Володимир Ольшевський разом з дружиною виховали сина та доньку, мають онуків.

Нині Володимир Ольшевський разом з родиною проживає у Бердичеві.

 

Джерела і література:

Марковський Б.В., Ольшевський В.С., Радчук В.В., Ремболович В.А. Бердичівський політехнічний коледж: 100 років діяльності… (Історико-краєзнавчий ілюстрований нарис) // За заг. ред. Г.П. Мокрицького – Житомир: вид-во "Волинь", 2003 р. – с. 107-108, 191.

Рішенням Бердичівської міської ради від 29 грудня 2009 року №831.

 

 

 

Ольшевський Володимир Станіславович, 2003 р.

 

 

 

Володимир Ольшевський на першому дзвонику в коледжі, 1 вересня 2009 р.

 

 

 

Володимир Ольшевський та Василь Мазур, 1 вересня 2009 р.

 

 

 

Володимир Ольшевський вручає Почесну грамоту студенту коледжу.

 

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?