Головна  |  До розділу

Сухоставський Павло Антонович

 

Сухоставський Павло Антонович народився 10 грудня 1919 року у багатодітній селянській родині в селі Цілуйкове Білокуракинського району Луганської області. Тут провів своє дитинство та юність.

Перші чотири роки Павло Антонович навчався у Цілуйківській школі. У 1938 році закінчує 10 класів у школі сусіднього села, того ж року вступає до Ростовського державного медичного інституту. Але навчання перериває війна – у вересні 1941 року Павло Сухоставський призваний до лав Червоної Армії та направлений до 2-го Московського державного інституту (військовий факультет), який закінчив у червні 1942 року перебуваючи вже в Омську.

Після закінченні інституту Павло Антонович отримує звання військового лікаря 3-го рангу. Свій бойовий шлях лікаря розпочав у парашутно-десантному батальйоні у складі 8-ї гвардійської дивізії. Воював на Південно-Західному, Воронезькому, Степовому, 2-у та 3-у Українських фронтах, у Румунії (травень 1943 року), Угорщині (грудень 1944 року), Австрії (квітень 1945 року), Німеччині (травень 1945 року).

За участь у бойових діях на фронтах Великої Вітчизняної війни Павло Сухоставський нагороджений численними орденами та медалями. Зокрема, орденами "Червоної зірки" (1944 р.), "Вітчизняної війни" 2-го ступеня (1945 р.), 14 медалями, серед яких медаль "За мужність", три медалі "За бойові заслуги" (1943 р.), медалі "За взяття Відня", "За перемогу над Німеччиною". Вже у мирний час нагороджений орденами "Вітчизняної війни" 1-го (1993 р.), "Богдана Хмельницького" (2001 р.), ювілейними медалями.

Після закінчення Великої Вітчизняної війни Павло Сухоставський продовжує службу: з липня 1947 року – в Управлінні кадрів повітрянодесантних військ. Після закінчення курсів підвищення кваліфікації (1949 р.) за призначенням був направлений до Бердичева на посаду начальника лазарету.

З 1950 по 1955 рр. Павло Сухоставський проходить службу у Німеччині начальником гарнізонного госпіталю. У 1956-1961 рр. – у складі Київського Центрального аероклубу УРСР.

У червні 1960 року Павло Сухоставський звільняється у запас та приїздить до Бердичева на постійне місце проживання. Працює спочатку лікарем, потім начальником медичної служби обласного госпіталю для інвалідів війни, що розташований по вулиці Карла Лібкнехта. Разом з професіоналами в білих халатах В.М. Перевозчиковим, В.А. Добровольським, В.Д. Горенком, І.М. Пастухом дарує колишнім фронтовикам полегшення, надію і віру у видужання. Загалом 35 років присвятив Павло Антонович наданню медичної допомоги тим, хто захищав Вітчизну. За здобутки вже мирної праці Павло Антонович у 1974 році нагороджується знаком "Відмінник охорони здоров’я".

У 1995 році Павло Сухоставський виходить на заслужений відпочинок. Будучи на пенсії залишається у лавах ветеранської організації: він є незмінним головою комісії по соціально-побутових питаннях при міській раді ветеранів та головою медичної комісії. Виступає в трудових колективах, в навчальних закладах і розповідає про жахливі буремні роки Вітчизняної війни. По стопам ветерана пішла і онучка Павла Антоновича – Ольга Сергіївна Сухоставська працює гінекологом в міській лікарні.

За поданням госпіталю ветеранів війни за багаторічну сумлінну працю в системі охорони здоров'я, велику героїко-патріотичну виховну роботу серед молоді міста, активну участь у житті територіальної громади рішенням виконавчого комітету Бердичівської міської ради №366 від 23.06.2010 р. ветерану Великої Вітчизняної війни Павлу Антоновичу Сухоставському присвоєно звання "Почесний громадянин міста Бердичева". Рішення виконкому було затверджено постановою Бердичівської міської ради №943 від 24 червня, а вручення почесної відзнаки відбулось під час урочистостей з нагоди Дня міста Бердичева 27 червня 2010 року.

 

Джерела і література:

Корнійчук П.П. На віки і тисячоліття. Оповіді. – Видавець ПП Пасічник М.П. 2009 р. – 92 с.

Неспокійне серце ветерана. // "Земля Бердичівська", №49 (15741) від 04.12.2009 р.

 

 

 

 

Павло Антонович Сухоставський.

 

 

 

Павло Антонович Сухоставський.

 

 

 

Під час урочистостей з нагоди Дня міста Бердичева міський голова Василь Мазур

вручає Павлу Сухоставському відзнаку "Почесний громадянин міста Бердичева",

27 червня 2010 р.

 

 

 

Вручення почесної відзнаки.

 

 

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?