Головна  |  До розділу

Затверджено

рішенням районної ради

від 17.03.2009 р. №178.

 

Положення

про звання "Почесний громадянин Бердичівського району"

 

1. Звання "Почесний громадянин Бердичівського району" (далі – Звання) присвоюється громадянам України за особистий внесок і вагомі здобутки в соціально-економічному, культурному розвитку району, активну участь у благодійній і громадській діяльності та з нагоди державних, професійних свят, пам’ятних і ювілейних дат.

2. Право присвоєння Звання належить виключно Бердичівській районній раді і присвоюється особі лише один раз. Звання присвоюється щорічно не більше ніж п’ятьом особам та не може бути присвоєно громадянам, які раніше скоїли злочин, були засудженими і судимість яких не погашена або не знята.

3. У разі здійснення особою, якій було присвоєно Звання, злочину, за який особу було засуджено і вирок щодо якої вступив у законну силу, питання позбавлення її Звання та повернення медалі "Почесний громадянин Бердичівського району" і відповідного посвідчення вирішуються на сесії районної ради.

4. Право висування кандидатур на присвоєння Звання належить:

- трудовим колективам підприємств, установ, організацій Бердичівського району;

- органам місцевого самоврядування району;

- об’єднанням громадян на загальних зборах або конференціях.

Самовисування на Звання не розглядаються.

5. При висуванні кандидатури, до районної ради подається клопотання та одночасно подаються:

- біографічна довідка про кандидата;

- відомості про досягнення особи, за які вона представляється до присвоєння Звання;

- відгуки – клопотання юридичних, фізичних осіб, трудових колективів, які підтримують висування цієї кандидатури (кількість відгуків не обмежується);

- фотокартка 9×12 см.

Клопотання про нагородження без подання зазначених документів – не розглядаються.

6. Розгляд клопотань про присвоєння Звання здійснюється президією районної ради. Протокол засідання президії районної ради разом з іншими документами направляється на розгляд постійних комісій районної ради після чого вноситься на пленарне засідання районної ради.

7. Рішення про присвоєння Звання приймається по кожній кандидатурі окремо більшістю від загального складу районної ради.

Кандидатури, за яких не проголосували більшість депутатів від загального складу ради, можуть бути повторно внесені на розгляд наступної сесії.

8. Робота з узагальнення клопотань, подання їх на розгляд сесії районної ради, підготовка проектів рішень ради з питань присвоєння Звання, здійснення записів у Книзі Почесних громадян Бердичівського району покладається на виконавчий апарат районної ради.

9. Церемонія присвоєння Звання відбувається щорічно.

Рішення районної ради про присвоєння Звання набирає чинності з моменту його прийняття.

10. Особам, яким присвоюється Звання, вручається медаль "Почесний громадянин Бердичівського району" і посвідчення.

Запис про Почесного громадянина Бердичівського району вноситься до Книги Почесних громадянин Бердичівського району, яка постійно зберігається в районній раді.

11. Медаль "Почесний громадянин Бердичівського району" і посвідчення вручається головою районної ради, чи за його дорученням іншою особою під час проведення урочистостей.

12. У разі втрати або псування медалі "Почесний громадянин Бердичівського району" чи посвідчення Почесного громадянина Бердичівського району дублікати не видаються.

13. Медаль "Почесний громадянин Бердичівського району" та посвідчення Почесного громадянина Бердичівського району, що належали особі, позбавленій Звання за рішенням районної ради, підлягають поверненню до районної ради.

14. Після смерті особи, якій було присвоєно звання "Почесний громадян Бердичівського району" медаль та відповідне посвідчення залишаються у сім’ї померлого.

15. Медаль має круглу форму діаметром 60 мм і виготовляється з металу золотого відтінку. По колу, у верхній частині півкола на блакитному фоні синіми літерами напис "ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН", у нижній частині півкола – "БЕРДИЧІВСЬКОГО РАЙОНУ". В середині медалі розташований великий герб Бердичівського району. Медаль за допомогою дужки і кільця з’єднується із стрічкою, розділеною по вертикалі на дві рівні частини синього та жовтого кольорів.

 

 

Заступник голови                                                                 А.В. Поліщук

районної ради

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?