Головна  |  До розділу

Філіпова Клавдія Миколаївна

 

Філіпова Клавдія Миколаївна народилася 27 вересня 1931 року в сім'ї робітників у с. Починок Молвітінського району Ярославської області (Росія). Коли почалася Велика Вітчизняна війна, сім'я проживала в м. Ленінграді, батьки працювали на оборонному заводі. З останнім ешелоном сім'я була евакуйована в м. Челябінськ. Батько загинув на фронті, а матір разом з чотирма малолітніми дітьми у 1944 році було відправлено на визволену територію України, в місто Полтаву. З того часу росіянка Клавдія Миколаївна здобула другу Батьківщину – Україну.

У 1954 році Клавдія Миколаївна закінчила Полтавський сільськогосподарський інститут і була направлена на роботу в Житомирську область, Словечнянський (нині Овруцький) район, де працювала головним зоотехніком МТС, головним зоотехніком дослідно-показового господарства, начальником райсільгоспінспекції, інструктором райкому КПУ. Клавдія Миколаївна стала членом Комуністичної партії у червні 1957 року.

З грудня 1962 року Клавдія Миколаївна працює в Бердичівському районі: спочатку зоотехніком-інспектором, а з 1963 по 1973 рік – головним зоотехніком територіального управління сільського господарства райвиконкому. За успіхи у селекційній та племінній роботі їй присвоєно звання "Заслужений зоотехнік України".

В грудні 1973 року Клавдію Миколаївну комуністи Бердичівського району обирають секретарем районного комітету Комуністичної партії України (секретар по сільському господарству), а в листопаді 1975 року – першим секретарем райкому КПУ. З цієї посади у січні 1987 року і пішла на пенсію. За цей час вона чотири рази обиралась депутатом районної ради.

Під партійним керівництвом Клавдії Філіпової район тричі за успіхи у Всесоюзному соціалістичному змаганні нагороджувався перехідним і Пам’ятним Червоним Прапором ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР, ВЦРПС і ЦК ВЛКСМ. Більш як 2600 працівників району за самовіддану працю нагороджено урядовими нагородами. В районі були побудовані потужні повністю механізовані сільськогосподарські комплекси. Працювало 840 тракторів, 166 зернових комбайнів, 470 автомобілів. У народному господарстві району було зайнято 18 тисяч осіб, з них 13 тисяч працювали в сільському господарстві.

Клавдія Миколаївна дала путівку в життя багатьом талановитим керівникам, адже всі керівні кадри проходили школу трудового і партійного гарту, навчаючись при райкомі партії. Повторно навчалась і Клавдія Миколаївна – у 1980 році вона закінчила Вищу партійну школу при ЦК КПУ.

Клавдія Миколаївна за досягнення у роботі нагороджена орденами "Трудового Червоного Прапора" та "Знак Пошани", медалями "За трудову доблесть", "За доблесный труд в ознаменование 100-летия со дня рождения В.И. Ленина", почесними грамотами Центрального Комітету, обкому і райкому Компартії України.

Навіть перебуваючи на пенсії Клавдія Філіпова бере активну участь у громадському житті району. Вона є членом райкому комуністичної партії, у березні 2006 року Клавдію Миколаївну Філіпову вп'яте обрано депутатом районної ради від КПУ.

Рішенням Бердичівської районної ради від 23.06.2009 року №191 Філіповій Клавдії Миколаївні присвоєно звання "Почесний громадянин Бердичівського району".

Померла Філіпова Клавдія Миколаївна 21 серпня 2010 року у Бердичеві. Похована на міському кладовищі.

 

Джерела і література:

М. Ейсмонт. Золото партії. // "Земля Бердичівська", №39 (15574) від 22.09.2006 р.

Пам'яті товариша (некролог) // Земля Бердичівська", №35 (15779) від 27.08.2010 р.

 

 

 

Клавдія Миколаївна під час виступу на урочистому засіданні.

 

 

 

Клавдія Філіпова на відкритті спортивного комплексу мирославського колгоспу ім. Леніна, с. Скраглівка, 12 липня 1981 р.

 

 

 

Перший секретар райкому КПУ Клавдія Філіпова (у центрі) та перший секретар міськкому КПУ Микола Віленчук на параді до Дня Перемоги, 9 травня 1983 р.

 

 

 

Перший секретар райкому КПУ Клавдія Філіпова та перший секретар міськкому КПУ Микола Віленчук покладають квіти до пам'ятника В.І. Леніну на Жовтневій площі, 1983 р.

 

 

 

Перший секретар райкому Комуністичної партії України Клавдія Миколаївна Філіпова

з ветеранами Великої Вітчизняної війни на відкритті Музею Бойової і Трудової слави

села Красівка Бердичівського району, 1985 р.

 

 

 

Під час церемонії нагородження званням "Почесний громадянин Бердичівського району",

25 червня 2009 р.

 

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?