Головна  |  До розділу

Бабійчук Василь Захарович

 

 

 

Бабійчук Василь Захарович народився 25 вересня 1928 року в с. Млинище Житомирського району Житомирської області. Його батько, Захар Іванович був головою сільської ради, але у листопаді 1937 року був заарештований за звинуваченнями у антирадянській діяльності і за постановою трійки при УНКВС по Житомирській області на початку грудня 1937 року розстріляний (реабілітований у 1961 році).

Василь Бабійчук навчався у школі села Луки. Під час Великої Вітчизняної війни сім'я переїздить в евакуацію до Дніпропетровської області, а по її закінченні повертається до рідної домівки у Млинище.

У 1946 році Василь Захарович збирається поступити на навчання до Київського Державного Університету, але у зв'язку з голодом 1946-1947 рр. змушений був полишити цю мрію. Через рік – у 1947 – він вступає до Житомирського сільськогосподарського інституту, який успішно закінчує у 1952 році.

Після закінчення інституту Василь Захарович Бабійчук працює на посаді агронома, а згодом стає і головним агрономом Горохівської МТС у Волинській області.

В 1958 році Василь Бабійчук переїздить у село Швайківку Бердичівського району, де працює головним агрономом, секретарем парторганізації колгоспу "Новий шлях".

У 1966 році Василь Захарович обирається головою колгоспу "Новий шлях". За роки праці в колгоспі шляхом впровадження нових технологій, передового досвіду він спромігся підвищення врожайності с/г культур.

З 1968 по 1974 рр. Василь Захарович працює начальником управління сільського господарства райвиконкому. А з 1974 по 1987 рік – на протязі тринадцяти років – Василь Захарович очолює виконком Бердичівської районної ради депутатів трудящих.

За час його роботи значно зросли обсяги будівництва приміщень соціально-культурного призначення у районі, а саме: побудовано нові школи у селах Рея, Райгородок, Мирославка, Хажин, Скраглівка; реконструйовано школу у с. Швайківка, а також дитячі садки в селах Рея, Садки, Солотвин, Гардишівка. Силами господарств Бердичівського району у місті по вулиці Леніна побудована районна лікарня. В селі Мирославка розпочато будівництво поліклініки, побудовано ФАП в селах Малосілка, Буряки, Озадівка. Побудовано також заклади культури в селах Мирославка, Райгородок, Никонівка, Семенівка, Маркуші, спортивний комплекс в селі Скраглівка, адміністративні будинки та приміщення сільських рад в селах Осикове, Скраглівка, Терехове, Солотвин, Хажин, Гришківці, Озадівка, Низгірці, Буряки. Споруджено нові магазини в селах Солотвин, Хажин, реконструйовано магазини в Мирославці і Гришківцях. Проведено роботи по будівництву доріг з твердим покриттям до кожного населеного пункту району, що забезпечило регулярне автобусне сполучення сіл з містом Бердичевом.

За досягнення у праці Василь Захарович Бабійчук нагороджений двома орденами "Знак пошани". Має медалі "Ветеран праці" та Комітету ВДНГ, почесні грамоти Житомирського ОК КПУ.

П'ять разів Василь Захарович Бабійчук обирається депутатом обласної ради, вісім – районної ради.

З 1988 року Василь Захарович Бабійчук на заслуженому відпочинку, проживає у Бердичеві.

Рішенням Бердичівської районної ради від 23.06.2009 року №191 Василю Захаровичу Бабійчуку присвоєно звання "Почесний громадянин Бердичівського району".

 

Джерела і література:

За матеріалами Бердичівської районної ради.

 

 

 

 

Василь Захарович Бабійчук на відкритті

спортивного комплексу у селі Скраглівка, 12 липня 1981 року.

 

 

 

Василь Захарович Бабійчук на відкритті

спортивного комплексу у селі Скраглівка, 12 липня 1981 року.

 

 

 

Василь Захарович Бабійчук на відкритті

спортивного комплексу у селі Скраглівка, 12 липня 1981 року.

 

 

 

Василь Бабійчук та Клавдія Філіпова серед ветеранів Великої Вітчизняної війни.

 

 

 

Василь Бабійчук серед обраних депутатів до обласної ради.

 

 

 

На святі у Мирославці.

 

 

 

Василь Бабійчук та призери чемпіонату з футболу

серед колективів спортивного товариства "Колос".

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?