Головна  |  До розділу

Дупляк Микола Степанович

 

Дупляк Микола Степанович народився 15 січня 1940 року в селі Дашківці Віньковецького району Хмельницької області в сім'ї колгоспника.

Після закінчення дашковецької школи навчається у Кам'янець-Подільському сільськогосподарському інституті, де здобуває спеціальність "вчений зоотехнік". По закінченні інституту отримує направлення до Бердичівського району, де з 1961 по 1972 рік працює спочатку зоотехніком, потім головним зоотехніком хмелерадгоспу "Рея", яке очолює Герой Соціалістичної Праці Михайло Великий.

Досвід та навички, здобуті під керівництвом Михайла Володимировича дозволили Миколі Дупляку стати керівником передового господарства: з 1972 по 1974 рік він працює заступником директора Укрхмільрадгоспу, а з 1974 по 1998 рік працює директором хмелерадгоспу "Рея". Із зміною статусу хмелерадгоспу на колективне сільськогосподарське підприємство (КСП) Микола Степанович стає головою КСП.

За період своєї трудової діяльності на будь-якій з посад Микола Степанович зарекомендував себе як добросовісний працівник, умілий організатор, справжній фахівець своєї справи. Він приймає активну участь у розвитку соціально-культурної сфери села, де працює. Значно зросло будівництво об’єктів соціально-культурного призначення, а саме: у селі Рея побудовано нову школу і дитячий садок, Будинки культури в селах Гальчин і Гвоздава, що входили до складу колективного господарства, молочний комплекс, механічні майстерні, автогаражі, дороги з твердим покриттям, подвоєна площа під хмільники.

Микола Степанович Дупляк обирається депутатом районної ради чотирьох скликань. У скликанні 2002-2006 рр. очолює постійну комісію районної ради з питань бюджету і комунальної власності.

18 березня 1990 року Микола Степанович обирається депутатом Верховної Ради Української Радянської Соціалістичної Республіки 12-го скликання, яка згодом була перейменована на Верховну Раду України 1-го скликання (депутатські повноваження з 15.05.1990 р. по 10.05.1994 р.). Висунутий кандидатом у народні депутати трудовим колективом радгоспу "Рея" (2-й тур 48,84% голосів, 5 претендентів) від Андрушівського виборчого округу. Входив до групи "Земля і воля", був членом Комісії ВР України з питань будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства. Депутати саме цього скликання прийняли Акт проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року.

З червня 1998 року по квітень 2002 Микола Степанович Дупляк працює головою Бердичівської районної ради.

За значні успіхи досягнуті у сфері сільського господарства Миколі Степановичу присвоєно звання "Заслужений зоотехнік району", він нагороджений орденом "Знак Пошани", медалями.

Рішенням Бердичівської районної ради від 23.06.2009 року №191 Миколі Степановичу Дупляку присвоєно звання "Почесний громадянин Бердичівського району".

 

Джерела і література:

За матеріалами Бердичівської районної ради.

 

 

 

Микола Дупляк (перший зліва) з колегами по роботі.

 

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?