Головна  |  До розділу

Сухораба Василь Петрович

 

Сухораба Василь Петрович народився 9 листопада 1952 року в селі Яснозір'я Віньковецького району Хмельницької області в сім'ї колгоспників. Після закінчення середньої школи влаштувався працювати водієм у місцевому колгоспі.

У 1971 році Василь Сухораба вступає до Кам’янець-Подільського сільськогосподарського інституту, де набув спеціальність інженера-механіка сільськогосподарського виробництва.

За направленням вузу Василь Сухорада в 1976 році працює головним інженером-механіком у радгоспі ім. Леніна Олевського району Житомирської області. В цьому ж році затверджений на посаду головного інженера-механіка Олевського тресту хмелерадгоспів. Згодом працював на комсомольській і партійній роботі. З 1985 року очолив Озерянський комбінат залізобетонних гідроконструкцій. Вперше за роки свого існування комбінат почав виконувати державний план по виробництву.

У 1987 році сім'я Сухораби переїжджає із забрудненої території (у зв’язку з Чорнобильською катастрофою) до Бердичева, де у жовтні місяці того ж року його обирають головою Бердичівської районної Ради та райвиконкому (на цій посаді він змінює Василя Захаровича Бабійчука). Працює на цій посаді Василь Сухораба до березня 1990 року.

29 червня 1991 року відбувається шоста сесія районної Ради народних депутатів, на якій депутати вдруге обирають Василя Сухорабу головою районної Ради і головою виконкому районної Ради (змінює свого попередника Віталія Федоровича Мостового). Ці посади Василь Сухораба буде обіймати по квітень 1992 року.

З липня 1994 року по квітень 1998 року – третій термін роботи Василя Петровича на посаді голови Бердичівської районної Ради та райвиконкому (змінив свого попередника Віктора Олександровича Шевчука).

У 1998 році Василь Сухораба шляхом самовисування як позапартійний балотується у народні депутати України по виборчому округу №65. За нього віддали свої голоси 7,16% тих, хто прогодував (народним депутатом обрано Михайла Ковалко, 21,12% голосів).

Василь Сухораба заочно закінчує Київський інститут політології і соціального управління, де отримав кваліфікацію "політолог". Сухораба Василь Петрович кандидат економічних наук – у 1995 році він захистив дисертацію в інституті аграрної економіки Української академії аграрних наук на тему "Організація та шляхи підвищення ефективності транспортного забезпечення будівництва в сільськогосподарських підприємствах" (дис. канд. екон. наук: 08.06.01 / УААН. — К., 1995. — 112 л.).

В нелегкі для країни часи (1987-1998), коли Василь Сухораба очолював виконавчу владу в Бердичівському районі, було побудовано 8 шкіл, 11 дитячих садків, 9 ФАП, 7 Будинків культури, районну поліклініку, дитячий оздоровчий табір "Березовий гай". Прокладено більш як 200 км. шляхів з твердим покриттям, здано в експлуатацію більш як 5 тис. квадратних метрів житла та чимало інших об’єктів.

В середині першого десятиліття 2000 років Василь Сухораба йде працювати в приватні структури. Він очолює філію КБ "Укрпромбанк" у місті Бердичеві, відділення якого відкривається в приміщенні за адресою вул. Карла Лібкнехта, 56. Також входить до складу Спостережної ради ВАТ "Кварцсамоцвіти" (смт. Володар-Волинський), 100% акцій якого володіє фонд Держмайна України.

У 2006 році Василя Сухорабу призначають на посаду начальника головного управління промисловості та розвитку інфраструктури Житомирської обласної Державної адміністрації. Його плідна праця на цій посаді не залишається непоміченою: Указом Президента України №1162/2007 від 28 листопада 2007 року Василю Петровичу Сухорабі за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний і культурний розвиток України, вагомі досягнення у трудовій діяльності, багаторічну сумлінну працю та з нагоди річниці підтвердження всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991 року Акта проголошення незалежності України присвоєно звання "Заслужений працівник промисловості України". Також Указом Президента України від 27 жовтня 2012 року за вагомий особистий внесок в розвиток автотранспортної галузі, забезпечення будівництва, ремонту і утримання доріг, багаторічну добросовісну працю і високий професіоналізм та з нагоди Дня автомобіліста і дорожника Василя Петровича Сухорабу нагороджено орденом "За заслуги" III ступеня.

У жовтні 2010 року Василь Сухораба обирається депутатом до Житомирської обласної ради VI скликання за списками Партії Регіонів.

Рішенням Бердичівської районної ради від 7 грудня 2010 року з нагоди відзначення Дня місцевого самоврядування Сухорабі Василю Петровичу присвоєно звання "Почесний громадянин Бердичівського району".

Нині Василь Сухораба проживає в місті Житомирі, очолює департамент промисловості, розвитку інфраструктури та туризму Житомирської обласної Державної адміністрації, депутат Житомирської обласної ради VI скликання.

 

Джерела і література:

Сухораба Василь Петрович // "Земля Бердичівська", №43 (15787) від 16-22 жовтня 2010 р., с. 5.

Повідомлення. // "Радянський шлях", №99 (14009) від 06.07.1991 р., с. 1.

 

 

 

Сухораба Василь Петрович.

 

 

 

Делегація Бердичівського району на обласній партійній конференції.

Василь Сухораба третій зліва, червень 1990 р.

 

 

 

Покладання квітів до Вічного вогню, 9 травня 1992 р.

 

 

 

Святкування 60-и річчя голови колгоспу Сергія Горячого.

На сцені (зліва на право): Сухораба В.П., Горячий С.Є., Гордієнко М.І., Жабко В.Й.,

Дупляк М.С., Шнайдрук П.В., Петрук В.С.

Будинок культури с. Мирославка, 2 вересня 1996 р.

 

 

 

Святкування 60-и річчя Сергія Горячого.

За святковим столом (зліва на право): В.Ф. Осипчук, В.П. Сухораба,

С.Є. Горячий, О.В. Поліщук.

Будинок культури с. Мирославка, 2 вересня 1996 р.

 

 

 

Василь Сухораба виступає з напутнім словом на похоронах

Героя Радянського Союзу Василя Аліна, 10 лютого 1998 р.

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?