Головна  |  До розділу

Бедь Михайло Михайлович

 

Бедь Михайло Михайлович народився 21 вересня 1955 року в селі Річка Міжгірського району Закарпатської області у сім'ї селянина. У цьому гірському краї пройшло його дитинство та юність.

У 1963 році Михайло вступає до першого класу Річанської восьмирічної школи, яку закінчує у 1971 році. В її стінах, поряд із засвоєнням основ наук, започатковано його виховання в дусі соціальної справедливості і колективізму.

У 1971-1973 роках Михайло Михайлович навчається в Ужгородській середній школі-інтернаті №2 Закарпатської області. Там значно розширився його світогляд, поглибились знання про закони розвитку людської цивілізації. Це й привело Михайла до глибокого вивчення філософії та історії.

Здобувши середню освіту, осінню 1973 року Михайло Михайлович був призваний до лав Збройних Сил. Демобілізувався з війська у листопаді 1975 року.

У 1976-1977 роках Михайло Бедь працює регулювальником радіоапаратури на Міжгірському заводі — філіалі Львівського ВО "Електрон" Закарпатської області, займався перевіркою ланок блока кольорового зображення в телевізорах. У 1976 році вступає до Ужгородського державного університету, який закінчує у 1982 році. Здобув спеціальність учителя історії та суспільствознавства середньої школи.

З 1977 по 1979 рік Михайло Бедь працює учителем історії і права в Синевир-Полянській восьмирічній школі Міжгірського району Закарпатської області. Потім переїздить до Ужгорода і влаштовується на роботу вихователем професійно-технічного училища №6, де працює по 1982 рік. У 1982-1983 роках викладає історію та географію в Смереківській восьмирічній школі Великоберезнянського району Закарпатської області.

У 1983 році Михайло Михайлович переїздить на Житомирщину. Протягом року працює організатором позакласної та позашкільної роботи Райгородоцької середньої школи ім. Героя Радянського Союзу В.К. Олійника Бердичівського району.

З 1984 по 1987 рік Михайло Бедь — на посаді директора Терехівської восьмирічної школи Бердичівського району. Потім, у 1987-1989 роках учителює у даній школі, викладає історію та географію, був класним керівником.

У 1989 році Михайло Бедь обирається головою виконавчого комітету Терехівської сільської ради народних депутатів, де працює тривалий час. Також обирається депутатом Терехівської сільської ради 21-22 скликань. В цей непростий час економічних та суспільних перетворень, що проходять на Україні, він керує місцевою громадою.

У грудні 1992 року Михайло Михайлович стає членом Соціалістичної партії України. Завдяки його ініціативі та підтримці місцевої ветеранської організації в селі Кикишівка, що входить до складу сільської ради, встановлюється пам’ятний знак на честь загиблих воїнів-земляків (1994 р.). Через рік – у 1995 – такий же пам’ятний знак відкривається і в Тереховому.

Ще в середині 80-х років в Тереховому відомим краєзнавцем та колишнім директором Терехівської школи М.Ю. Шепелюком проводяться роботи по створенню музею, присвяченого видатному англійському письменнику польського походження, що народився у Тереховому, Джозефу Конраду (Джозеф Теодор Конрад Коженьовський). Музей було відкрито у 1987 році. У 90-х роках Михайло Бедь приймає участь у наповненні експозицій музею, а з відходом М. Шепелюка від активної праці у зв'язку з хворобою на початку 2000-х років – стає завідувачем музею та працює на цій посаді до сьогодні.

Історик за освітою, Михайло Михайлович активно досліджує історію краю, де проживає. Він активно співпрацює з періодичною пресою і всіляко популяризує місцеву історію та видатних людей, доля яких пов’язана з Бердичівщиною. У місцевих газетах "Земля Бердичівська", "Бердичівський вісник" (припинила існування на початку 2005 року), "РІО-Бердичів", журналі "Бердич" з'являються його численні статті. Буквально перед науково-краєзнавчою конференцією, що пройшла у Бердичеві в 2005 році, побачила світ його перша книжка про уродженця села Хажин, Героя Радянського Союзу, відомого вченого фізика-ядерника В.Й. Мостового. Та особливо плідною є його співпраця з Павлом Скавронським – вчителем географії, директором загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11 міста Бердичева, головою Бердичівського регіонального товариства національної спілки краєзнавців України. На протязі останнього десятиліття вони спільно створюють та публікують низку цікавих краєзнавчих матеріалів, які публікуються в наукових збірниках.

У 2007 році у Бердичеві проходить міжнародна науково-краєзнавча конференція "Бердичівська земля у плині часу", присвячена 150-річчю від дня народження класика англійської літератури Джозефа Конрада. І Михайло Бедь приймає активну участь як у підготовці конференції, так і в її проведенні. Він також готує до конференції краєзнавчі матеріали на тему Конрадіани та з історії Бердичівського краю.

Михайло Михайлович Бедь одружений, виховав двох синів. На даний час проживає у Тереховому та продовжує плідну працю на ниві краєзнавства.

 

Джерела і література:

Бедь Михайло Михайлович. Автобіографія. // "Земля Бердичівська", №16 (14312) від 23.02.1994 р.

Відкрито музей в Тереховому. // "Радянський шлях" від 09.12.1987 р.

Славен наш Бердичівський край! // "Земля Бердичівська", №41 (15629) від 12.10.2007 р.

 

 

 

Михайло Бедь проводить екскурсію в музеї історії села Терехове, 2006 р.

 

 

 

Михайло Бедь вітає учасників міжнародної науково-краєзнавчої конференції

"Бердичівська земля у плині часу", 27 вересня 2007 року.

 

 

 

Краєзнавці Михайло Бедь та Броніслав Марковський під час пленарного засідання учасників міжнародної науково-краєзнавчої конференції "Бердичівська земля у плині часу", присвяченої 150-річчю від дня народження класика англійської літератури Джозефа Конрада, 27 вересня 2007 р.

 

 

 

Зустріч учасників міжнародної науково-краєзнавчої конференції "Бердичівська земля у плині часу" біля музею історії села Терехове і англійського письменника Джозефа Конрада, 27 вересня 2007 року.

 

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?