Головна  |  До розділу

Крімаренко Юрій Олександрович

 

Крімаренко Юрій Олександрович народився 11 серпня 1983 року в Бердичеві. Батько за спеціальністю будівельник, мати працює бухгалтером.

З 1990 по 2001 рр. Юрій навчається в загальноосвітній школі №10 міста Бердичева.

У 1991 році Юрій Олександрович почав займатися легкою атлетикою – стрибками у висоту. Займався в школі Віталія Лонського, першим тренером став Сергій Леонідович Шеремет. Він тренував Юрія з другого по десятий клас загальноосвітньої школи, вся група, в якій тренувався Юрій, була однорідною та досить сильно. Зокрема, чемпіонами України в своїх вікових категоріях стали Олександр Котлярський, Едуард Щавінський, Віка Пашковська та інші. У 2001 році Юрій Крімаренко виконав норматив майстра спорту: подолав планку на висоті 2,15 м під час міжнародного турніру на призи Віталія Лонського у рідному місті.

Юрій Крімаренко відрізнявся серед своїх однолітків фанатичним дотриманням режиму, він не пропустив жодного тренування. У першого свого наставника – Сергія Шеремета – дійшов до позначки 2,21 м. Другим тренером став також бердичівлянин Олександр Михальченко, згодом його тренує Володимир Журавльов. Останній і привів Юрія Крімаренко до історичного успіху в Гельсінкі.

У 2001 році Юрій Олександрович вступає до Національного Університету фізичного виховання та спорту України.

В грудні 2003 року Юрій стає переможцем Всесвітніх ігор серед військовослужбовців у місті Каталіа (острів Сицилія, Італія). У липні 2005 року стає бронзовим призером Чемпіонату Європи серед молоді в місті Єрфурт (Німеччина).

У 2005 р. Юрій Олександрович виконав норматив майстра спорту міжнародного класу на турнірі в Португалії з результатом 2,28 м, а свій особистий рекорд встановив на комерційному турнірі у Німеччині – 2,33 м.

У серпні 2005 року Юрій Крімаренко стає Чемпіоном світу в Гельсінкі (Фінляндія) з результатом 2,32 м. Юрій Олександрович став п’ятим за ліком українським чемпіоном світу з легкої атлетики. За це досягнення отримав нагороду "Знак Пошани".

У грудні 2005 року Юрій Крімаренко стає переможцем в конкурсі UKRAINE SPORT AWARDS в номінації "Відкриття року". В березні 2006 року його визнали кращим спортсменом року в загальнонаціональній програмі "Людина року".

Рішенням Бердичівської міської ради №2 від 12 січня 2006 року Юрію Олександровичу Крімаренко за презентацію міста Бердичева на міжнародному рівні, подальший розвиток авторитету і слави школи стрибунів Віталія Лонського, присвоєно звання "Почесний громадянин міста Бердичева".

Юрій Крімаренко продовжує займатися улюбленкою справою. Він був учасником ХХІХ літніх Олімпійських ігор у Пекіні (2,15 м), отримав звання заслужений майстер спорту з легкої атлетики. Щороку намагається приймати участь у змаганнях зі стрибків у висоту "Меморіал В.О. Лонського".

Цікавий факт: 13 серпня 1983 року у Гельсінкі першим чемпіоном світу зі стрибків у висоту несподівано став дебютант збірної СРСР одесит Геннадій Авдєєнко. Юрію Крімаренку, який на Х чемпіонаті світу у тому ж Гельсінкі повторив успіх Авдєєнка, у той день виповнилось лише… два дні від народження. Цікаво, що обидва чемпіони здобули перемогу з однаковим результатом – 2 м 32 см.

 

Джерела і література:

Традиційний турнір на призи Віталія Лонського піднімає планку. // "Україна молода", №176 від 23.09.2005 р.

У Гельсiнкi Юрій Кримаренко почав, "як Бубка". Так i продовжить? // "Україна молода", №3 від 06.01.2006 р.

Кравченко В. "Лонський був переконаний…" // "Земля Бердичівська", №68 від 26.08.2006 р.

 

 

 

 

Юрій Крімаренко на турнірі "Меморіал В.О. Лонського", вересень 2008 року.

 

 

 

Юрій Крімаренко на турнірі "Меморіал В.О. Лонського", вересень 2008 року.

 

 

 

Юрій Крімаренко на турнірі "Меморіал В.О. Лонського", вересень 2009 року.

 

 

 

Юрій Крімаренко на турнірі "Меморіал В.О. Лонського", вересень 2009 року.

 

 

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?