Головна  |  До розділу

Крок Юліан Бенедикт

 

Крок Бенедикт народився 8 квітня 1965 року у місті Грибів (пол. Grybów) в південній Польщі, на річці Бяла, що належить до Новосондецького повіту Малопольського воєводства.

У 1985 році Бенедикт Крок вступає на навчання до Папської Академії у місті Краків (пол. Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie), яку закінчує у 1991 році. Після рукоположення в священнослужителі отець Бенедикт у жовтні місяці того ж року прибув до Бердичева, де приступає до священицької праці в місцевій парафії. Разом з отцем Амвросієм о. Бенедикт проводить служби в каплиці по вулиці Чуднівській, перші роки проживає в різних помешканнях, доки не знаходить постійне помешкання на Червоній горі.

8 грудня 1991 року за присутності єпископа Яна Пурвінського у нижньому та верхньому костьолах кляштору кармелітів відбулась перша служба Божа. Так започаткувався відлік нової історії нині всеукраїнського Марійного Санктуарію у Бердичеві. У серпні 1993 року отець Бенедикт стає настоятелем спільноти та адміністратором парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії. Він продовжує справу, розпочату його попередниками – керує розбудовою, а фактично відновленням споруд занепалого за роки радянської влади храму. До цієї роботи, яка триває десятиліттями, в цей же час долучається і Вищий настоятель ордену Босих кармелітів о. Петро Гевельт (згодом він очолить парафію, а о. Бенедикт буде обіймати посаду Вищого настоятеля ордену). Роботи для обох отців було дуже багато: реставрація вимагала повної заміни кладки, у деяких місцях навіть на глибину до 50 см. Нової цегли у храмі стало стільки, що вистачило б на побудову нового великого храму. Були укріплені всі елементи конструкції, поміняли дах, дуже уважно та фундаментально проводились також внутрішні роботи. Все виконувалось так, щоб у найближчі століття у храмі не потрібно було проводити ремонт. Вінцем цієї багаторічної роботи стало урочисте відкриття та освячення верхнього храму, яке відбулось 9 червня 2012 року.

На початку 90-х років відновлюється традиція щорічного паломництва до ікони Матері Божої Бердичівської в дні відзначення річниці її коронації. На плечі о. Бенедикта поміж інших лягають турботи з організації святкування, зустріч паломників та їх розміщення, зустріч офіційних делегацій з України, Польщі, інших країн світу.

Душпастирська, просвітницька та культурологічна робота священика не залишаються непоміченими – він здобуває повагу та любов місцевої громади. Не залишається осторонь і держава, в якій народився о. Бенедикт: 7 травня 2011 року під час Святкування Світового Дня Полонії та поляків за кордоном і XII-х Днів польської культури у місті Бердичеві отець Бенедикт отримує відзнаку "Заслужений діяч культури Польщі". 9 червня 2012 року відбулось урочисте відкриття та освячення верхнього храму парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у Санктуарії Матері Божої Бердичівської. Під час урочистості настоятель санктуарію о. Бенедикт Крок OCD був відзначений двома орденами: орденом "Командорський Хрест з зіркою Ордена Відродження Польщі" від Президента Польщі, та орденом міста Бердичева "За заслуги", який він отримав з рук міського голови Василя Мазура.

21 рік провів отець Бенедикт на Україні, в Бердичеві, в парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, що є унікальним явищем в католицькій священицькій традиції. Але нині його душпастирська діяльність в Бердичеві добігла кінця: у жовтні 2012 року він полишив парафію та переїхав на нове місце для служіння Богу та католицькій спільноті. Від 17 жовтня 2012 року в Санктуарію Матері Божої Бердичівської, парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії в Бердичеві, Непорочного Серця Марії в Гвоздаві та Божого Милосердя в Хажині назначено нового Отця Настоятеля, ним став о. Петро Гевельт.

 

Джерела і література:

Санктуарій Матері Божої Бердичівської. Орден Кармелітів Босих. – Вінниця: ФОП Главацька Р.В., 2012. – 100 с., іл.

 

 

Отець Бенедикт Крок, 2012 р.

 

 

 

Зліва на право: о. Петро, о. Бенедикт, о. Ян, о. Тобіаш, 1996 р.

 

 

 

Отець Бенедикт розповідає представникам міської,

районної та обласної влади про хід відновлювальних робіт

у верхньому храмі парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, 2007 р.

 

 

 

Після отримання відзнаки "Заслужений діяч культури Польщі".

Святкування Світового Дня Полонії та поляків за кордоном

і XII-х Днів польської культури, Бердичів, 7 травня 2011 р.,

 

 

 

Після отримання відзнаки "Заслужений діяч культури Польщі".

Святкування Світового Дня Полонії та поляків за кордоном

і XII-х Днів польської культури, Бердичів, 7 травня 2011 р.,

 

 

 

Єпископ Києво-Житомирської дієцезії Ян Пурвінський та о. Бенедикт

під час святкування 255-ї річниці коронації ікони Матері Божої Бердичівської,

17 липня 2011 р.

 

 

 

О. Бенедикт Крок та о. Петро Гевельт

під час святкування 255-ї річниці коронації ікони Матері Божої Бердичівської,

17 липня 2011 р.

 

 

 

Отець Бенедикт виступає перед прочанами

під час святкування 255-ї річниці коронації ікони Матері Божої Бердичівської,

17 липня 2011 р.

 

 

 

О. Бенедикт зустрічає голову Верховної Ради України Володимира Литвина

під час заходів з освячення верхнього храму парафії

Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії

у Санктуарії Матері Божої Бердичівської, 9 червня 2012 р.

 

 

 

О. Бенедикт вручає митрополиту Львівському, архієпископу Мечиславу Мокшицькому

символічний ключ від верхнього храму парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії,

9 червня 2012 р.

 

 

 

О. Бенедикт виголошує промову під час відкриття та освячення

верхнього храму парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії

у Санктуарії Матері Божої Бердичівської, 9 червня 2012 р.

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?