Головна  |  До розділу

Залевський Анатолій Вікторович

 

 

Залевський Анатолій Вікторович народився 20 квітня 1974 року в Бердичеві. З п'яти років почав займатися гімнастикою у Бердичівській цирковій студії під керівництвом Валентина Володимировича Моцного. Там його тіло й почало поступово набувати фантастичну здатність перетікати з одного положення в інше.

Анатолій Залевський навчається у середній школі №10. За визнанням самого майстра, його як цілком нормального, звичайного хлопчика в різні часи приваблювали і футбол, і боротьба. Але внутрішній голос вчасно підказав артистові, що саме в еквілібристиці він може робити те, що іншим непідвласне, а значить — буде цінним для внеску у світову культуру. Це і є секрет визначення людських здатностей — знайди те, що вмієш робити краще інших, і стати першим серед перших. Зараз він виражається про це так: "еквілібристика — мій хрест, який я повинен нести до кінця".

По закінченні загальноосвітньої школи Анатолій з другої спроби вступає до Київського державного училища естрадно-циркового мистецтва (нині – Київська муніципальна академія естрадного та циркового мистецтв ім. Л.Й. Утьосова), де навчається з 1991 по 1995 роки. По його закінченні був визнаний кращим випускником училища свого року.

Ще будучи студентом четвертого курсу, Анатолій Вікторович став виступати в шоу Бориса Мойсеєва. Здібного студента помітили, почали пророкувати блискуче майбутнє. Він мріяв виступати в цирку, але вільного місця для нього не знайшлося. Тому перші кроки як професіонал Анатолій зробив у Київському нічному клубі "Джосс", потім перейшов під патронат київського продюсера Таквора Бароняна. Працював на сцені Київського нічного клубу "Голівуд".

У січні 1998 року в Парижі на міжнародному фестивалі циркового мистецтва "Mondial du Cirque de Demain" Анатолій Залевський завойовує "Гран-прі" і золоту медаль. Трюки, які виконував Анатолій на конкурсі у 1997 році, були зареєстровані в "Книзі рекордів Гіннесса". Після цього він бере участь у найбільш престижних європейських шоу-програмах і гала-концертах. У лютому 1999-го Анатолій бере участь у світовому конкурсі циркового мистецтва в Монте-Карло, здобуває перемогу й одержує чотири нагороди: "Гран-прі" — найвищу світову нагороду "Золотий клоун" плюс призи асоціації клубів Монако, за краще музичне оформлення й симпатії студії Уолта Діснея.

У 1999 році Анатолію Залевському за творчі здобутки та майстерність присвоєно звання Заслужений артист України. Цього ж року він стає лауреатом загальнонаціональної програми "Людина року" в номінації "Зірка естради року".

Анатолій Залевський одночасно є режисером, драматургом, балетмейстером, сценографом і костюмером. Але головний його дар — це еквілібристика.

На даний час Анатолій Вікторович очолює театр "Різома" ("різома", що дала назву театру та спектаклю, означає морську водорість, у якої коріння та верхівка переплетені, не знайти ні початку, ні кінця). Театр Залевського знімається в популярних телевізійних шоу, на кшталт швейцарського "Беніссімо!", працює з нічними клубами системи "Голівуд" і вар'єте "Вінтергартен", брав участь у київській презентації клубу BMW компанії "АВТ Баварія", готував Олександра Пономарьова до конкурсу "Євробачення" (2003 рік) і поставив йому музичний номер "Аста ла віста" (ісп. "Hasta la vista" означає "До побачення"), у якому взяли участь три артистки театру "Різома". Олександр Пономарьов посів тоді 14 місце серед 26 учасників.

Анатолій Залевський активно допомагає розвитку спорту в рідному Бердичеві. У мікрорайоні Цукрового заводу, у колишньому Будинку культури заводу по вулиці Червоній за його фінансової допомоги був відновлений спортивний клуб – Центр циркового мистецтва для дітей та юнацтва – де функціонують різні секції. А на початку жовтня 2009 року у Бердичеві відбулося офіційне відкриття арт-студії "Різома".

У 2005 році Анатолій Вікторович нагороджений орденом міста Бердичева "За заслуги" за номером 3.

"Друга половинка" Анатолія – Наталія Василюк – також бердичівлянка. Вона закінчила циркове училище, є його партнером як в житті, так і на сцені.

 

Джерела і література:

Інтернет-енциклопедія "Вікіпедія":

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%90%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%96%D0%B9

 

 

 

 

 

Фото: Володимир Бородін / Велика Епоха.

 

 

 

Когорта бердичівських циркових майстрів разом з міським головою (зліва на право): Петро Герасименко, Анатолій Залевський, міський голова Василь Мазур, Валентин Моцний, Світлана Бардадимова. 21 серпня 2009 року.

 

 

 

Анатолій Залевський зі своїм першим вчителем Валентином Моцним.

21 серпня 2009 р.

 

 

 

 

Учні Центру циркового мистецтва для дітей та юнацтва з Анатолієм Залевським та Валентином Моцним.

 

 

 

Приміщення Центру циркового мистецтва для дітей та юнацтва та арт-студії "Різома", м.Бердичів, 2010 р.

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?