Головна  |  До розділу

Кирилюк Віктор Васильович

 

Кирилюк Віктор Васильович народився 21 серпня 1951 року в Бердичеві в робітничій сім'ї Василя Никифоровича та Валентини Іванівни Кирилюків.

У 1958 році Віктор пішов навчатись до школи – спочатку до загальноосвітньої школи №6, у 1961 році перейшов до школи №15, яку закінчив у 1968 році. Після отримання середньої освіти Віктор Кирилюк йде працювати на Бердичівський верстатобудівний завод "Комсомолець" (нині ПАТ "Беверс"), одночасно вступає на вечірнє відділення Бердичівського машинобудівного технікуму. За період роботи на заводі стає кваліфікованим робітником та отримує дві робітничі спеціальності – слюсаря-складальника та електромонтажника.

Навчання в технікумі та роботу на заводі перервала служба в лавах Збройних Сил СРСР, на яку Віктор Кирилюк був призваний в 1969 році. Після закінчення служби у 1971 році Віктор Кирилюк вступає на навчання на стаціонарне відділення Київського інженерно-будівельного інституту, який успішно закінчує з відзнакою в 1977 році та отримує спеціальність "інженер-будівельник з теплогазопостачання та вентиляції".

Після закінчення інституту, будучи вже дипломованим спеціалістом, Віктор Кирилюк направляється на роботу в Бердичівське міжрайонне виробниче управління газового господарства (Бердичівське МВУГГ), де обіймає посаду начальника служби зрідженого газу. На той час до складу Бердичівського МВУГГ окрім Бердичева входили газові дільниці селищ міського типу Дзержинська (нині Романів), Любара та Чуднова, які підпорядковувались службі під керівництвом Віктора Кирилюка. За період роботи начальником служби, він зумів покращити роботу по забезпеченню абонентів зрідженим газом та обслуговуванню газобалонних установок, підняв дисципліну на дільницях управління, систематично проводить професійне навчання підлеглих працівників, що дало змогу досягнути високих виробничих показників.

У січні 1981 року Віктор Кирилюк призначається на посаду головного інженера Бердичівського МВУГГ. Період 80-тих років XX ст. характеризується стрімким початком газифікації окраїн міста Бердичева (мікрорайони Новосілки, Загребелля, Завідня, район М'ясокомбінату та ін.) та Бердичівського району. Під керівництвом головного інженера управління Віктора Кирилюка розробляються схеми газопостачання Бердичівського, Дзержинського, Любарського і Чуднівського районів та посиленими темпами проводиться газифікація населених пунктів. Про темпи газифікації говорить той факт, що лише в Бердичівському районі за десятиріччя було прокладено 102 км газових мереж та газифіковано 1238 житлових будинків.

У жовтні місяці 1988 року на базі газових районних дільниць селищ міського типу Дзержинська (Романів), Любара і Чуднова створюються окремі управління газового господарства, які виходять зі складу Бердичівського МВУГГ. Бердичівське управління перейменовується в управління експлуатації газового господарства (УЕГГ). Таке становище дає змогу Кирилюку Віктору, як головному інженеру, сконцентрувати зусилля на подальшому розвитку, модернізації і заміні застарілого обладнання системи газопостачання міста та району.

З березня 1993 року Віктор Васильович Кирилюк обіймає посаду начальника Бердичівського УЕГГ. В 90-х роках продовжується робота по газифікації міста, району та модернізації системи газопостачання Бердичева, вводяться в експлуатацію нові газорегуляторні пункти, станції електрохімічного захисту газопроводів від корозії, що покращує якість газопостачання споживачів всіх категорій. Так, в період з 1991-го по 1994-й роки було газифіковано 20 сіл Бердичівського району, прокладено 187 км. газових мереж.

В цій роботі безпосередню участь приймає Віктор Кирилюк. І не лише як начальник управління, але і як спеціаліст, професіонал своєї справи. За період його керівництва Бердичівське УЕГГ постійно займає одне з перших місць серед газових господарств області, являючись при цьому згуртованим колективом професіоналів.

Віктор Кирилюк має численні відзнаки: за високі, вагомі виробничі показники та досягнення, високий професіоналізм та особистий трудовий внесок у розвиток нафтогазової промисловості України нагороджений почесними грамотами НАК "Нафтогаз України", ДК "Газ України", почесними відзнаками НАК "Нафтогаз України" III, II та І ступенів, почесними грамотами та відзнакою Президії Ради профспілки працівників газових господарств України. У 2008 році Віктор Кирилюк занесений до "Книги пошани" працівників ВАТ "Житомиргаз". 22 серпня 2011 року Віктор Кирилюк за багаторічну сумлінну працю в паливно-енергетичній галузі, значний особистий внесок в соціально-економічний розвиток і газифікацію міста Бердичева, високий професіоналізм та з нагоди 60-ти річчя від дня народження нагороджений почесним знаком міста Бердичева "За заслуги перед містом".

Більше двадцяти років Віктор Васильович Кирилюк обіймав посаду начальника Бердичівського УЕГГ та керував колективом, який забезпечує стале газопостачання міста та району. 31 грудня 2013 року стало останнім днем його праці на цьому підприємстві. З цього часу Віктор Кирилюк – на заслуженому відпочинку.

 

Джерела і література:

Бердичівське управління експлуатації газового господарства: 60 років історії. // "Земля Бердичівська", №26 (15770) від 25.06.2010 р.

Широких Л. Екскурс у минуле. Погляд на сучасне. // "Земля Бердичівська", №37 (15834) від 09.09.2011 р.

 

 

 

Віктор Васильович Кирилюк на робочому місці.

 

 

 

Керівництво Бердичівського МВУГГ, справа головний інженер Віктор Кирилюк.

Фотографія початку 80-х років.

 

 

 

Завершення другої черги газифікації села Буряки (вул. Гагаріна, 14 будинків).

Зліва на право: Володимир Маркович Осіпенко, Віктор Васильович Кирилюк та

начальник служби ГРП Михайло Семенович Геллер відкривають

задвижку нової лінії, 2002 р.

 

 

 

Газифікація села Радянське Бердичівського району, 2003 р.

 

 

 

Віктор Кирилюк у робочому кабінеті, 2011 р.

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?