Головна  |  До розділу

с. Гвоздава

Костел Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії.

 

Вул. Щорса, 1а. На північній околиці села Гвоздава розташований храм парафії Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії.

Храмове свято – 8 червня, коли Католицька Церква відзначає Спомин Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії.

Село Гвоздава здавна є місцем компактного проживання польськомовного населення, яке сповідує віру римського обряду. За радянських часів населення села відчувало потужний антирелігійний тиск та переслідування віри. Лише в часи незалежності стало можливим відродження віри та римо-католицької церкви у Гвоздаві. На кошти жителів села та підприємців, пожертви з Польщі розпочалось будівництво храму на околиці, неподалік від сільського кладовища. Посприяв у виділенні земельної ділянки під забудову голова Бердичівської районної держадміністрації Альфред Білецький.

Вже 20 червня 2004 року у храмі вперше було проведено службу Божу. Прийшло майже тисяча прихожан з навколишніх сіл, Бердичева, Житомира, інших міст. Провів службу уродженець Гвоздави, нововисвячений священик о. Едвард Кожуховський.

Ще через декілька років – 29 квітня 2006 року – було урочисто відкрито новозбудований храм в ім'я Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії. Службу правив єпископ Київсько-Житомирської дієцезії Станіслав Широкорадюк, участь у службі брав і священик Едвард Кожуховський. На свято прибули також віруючі з Бердичева та навколишніх сіл. Вітаючи прихожан, настоятель парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії о. Бенедикт щиро подякував усім, хто був причетний до цієї справи. В першу чергу це жителі Гвоздави, які вклали багато сил, здоров'я і коштів. Добрих слів, зокрема, заслуговують Йосип Пухальський, Анатолій Козінський, Галина Обшта, Антоніна Обшта, Анатолій Обшта, Кліма Орловська, Цезарія Мороз, Володимир Лужецький та багато інших. Чимало зробили, але померли, не дочекавшись відкриття храму, Володимир Борисевич і Людвіг Заблоцький. Кошти на дзвони виділив народний депутат України Павло Жебрівський.

Нині храм парафії Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії є духовним центром для жителів як Гвоздави, так і багатьох навколишніх сіл.

 

Джерела і література:

Кравченко В. Відкрито храм у Гвоздаві. // "Земля Бердичівська", №19 (15554) від 05.05.2006 р.

 

 

 

Костел Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії, 2012 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Служба Божа в день храмового свята,

8 червня 2013 р.

 

 

 

Урочиста процесія з Пресвятими Дарами біля храму в день храмового свята,

8 червня 2013 р.

 

 

Мій Бердичів
www.my.berdychiv.in.ua

 

Коментарі? Поправки? Доповнення?